Saeima ceturtdien, 2.jūnijā, skatīs frakcijas “Saskaņa” sagatavotos grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, kuri paredz pensionāriem atgriezt piemaksas par darba stāžu, kas uzkrāts līdz 1996. gadam.

Frakcijas “Saskaņa” deputāti uzskata, ka nekavējoties jāpieņem lēmumi, kā kompensēt pensionāriem preču un pakalpojumu sadārdzinājumu.

Pagājušajā nedēļā nodevām izskatīšanai Saeimā likuma grozījumus, kas paredz pensiju indeksāciju divas reizes gadā – 1. septembrī un 1. aprīlī. Bet valdošā koalīcija diemžēl mūs nesadzirdēja un noraidīja šo likumprojektu.Šonedēļ nākam klajā ar vēl vienu iniciatīvu – rosinām pensionāriem atjaunot piemaksas par darba stāžu līdz 1996. gadam. Šo piemaksu Latvijas pensionāriem pārtrauca maksāt 2012. gadā ekonomiskās krīzes dēļ. Taču krīze beidzās, ekonomika sāka veiksmīgi attīstīties, bet valdošā koalīcija un valdība piemaksu tā arī neatjaunoja.Un nu mūs piemeklējusi jauna krīze”, — norādīja frakcijas “Saskaņa” priekšsēdētāja biedrs Valērijs Agešins.

“Saskaņas” frakcijas deputāti vairākkārt aktualizējusi jautājumu par piemaksām par darba stāžu. Savulaik Krišjāņa Kariņa valdība solīja, ka šī tēma būs prioritātē.Labklājības ministrs Gatis Eglītis sacīja, ka viņa darbakārtībā jautājums par piemaksām ir ļoti svarīgs. Amatpersonas apgalvoja, ka piemaksas tiks atjaunotas 2023. gadā.

„Saskaņas” deputāts Andrejs Klementjevs uzstāja uz to, ka likums, kas paredz piemaksu atjaunošanu, ir jāiesniedz parlamenta Sociālo un darba lietu komisijā un jāapstiprina Saeimā pirms šā gada budžeta pieņemšanas, paredzot tā spēkā stāšanos 2023. gadā.Bet tas netika izdarīts.

„Šobrīd jārunā nevis par palīdzību Latvijas iedzīvotājiem, bet gan par kompensācijām par gandrīz visu preču un komunālo pakalpojumu tarifu straujo cenu kāpumu.
Pašlaik 150 000 Latvijas nesaņem piemaksu pie pensijas.Pēc ekspertu aprēķiniem, šīs piemaksas varētu būt vidēji 30–40 eiro mēnesī, kas pašreizējā situācijā būtu jūtams finansiāls atbalsts senioriem”, – uzsvēra Valērijs Agešins.