Par mums

Par mums

Sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa” tika izveidota 2010.gadā, apvienojoties “Tautas saskaņas partijai”, partijai “Jaunais Centrs” un “Sociāldemokrātiskajai partijai”. Nedaudz vēlāk, 2011. gada janvārī klāt minētajām trim partijām nāca vēl “Daugavpils pilsētas partija”. Kopš partijas “Saskaņa” izveides brīža par tās vadītājiem kļuva Jānis Urbanovičs un Nils Ušakovs.

“Tautas saskaņas partija” bija izveidota 1994. gada 4. martā un tās ideoloģijas pamatā bija kreisi centriskas un sociāldemokrātiskas vērtības, kā arī mazākumtautību interešu aizstāvība un ciešāka Latvijas sadarbība ar Krieviju. Vairāk nekā desmit gadus – līdz 2005. gadam par partijas priekšsēdētāju bija Jānis Jurkāns, līdz brīdim, kad Tautas Saskaņas partijas kongresa laikā viņš nolēma aiziet no partijas. Izveidojās apvienība “Saskaņas centrs” par kuras pirmo līderi kļuva “Jaunā centra” pārstāvis Sergejs Dolgopolovs. Vēlāk viņu nomainīja Nils Ušakovs. Ilgu laiku partijas priekšsēdētājs bija arī Jānis Urbanovičs.

Ar katrām Saeimas vēlēšanām audzis “Saskaņas” atbalsts vēlētāju vidū, partijai iegūstot arvien vairāk vietu parlamentā, kā arī Rīgas domē.

Vēlēšanas Partija Gads Saeimā iegūtās vietas
6. Saeima Tautas Saskaņas partija 1995. 6
7. Saeima Tautas Saskaņas partija 1998. 16
9. Saeima Saskaņas centrs 2006. 17
10. Saeima Saskaņas centrs 2010. 29
11. Saeima Saskaņas centrs 2011. 31
12. Saeima Saskaņa 2014. 24
13. Saeima Saskaņa 2018. 23

 

Vērtības un mērķi

Mūsu vērtības

“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija nosaka mērķus, vadoties no šādām vērtībām:

  • cilvēka veselība,
  • ģimene,
  • darbs,
  • starpetniskā saskaņa,
  • Latvijas politiskā un ekonomiskā neatkarība.

 

Mūsu mērķis

Sociāli atbildīgas valsts politikas īstenošana un sociāli atbildīgas ekonomikas izveidošana, kas jebkuros ārpolitikas, ārējās ekonomikas nosacījumu apstākļos un nemainīgi sekojot mūsu vērtībām, nodrošinātu ilgtermiņa noturīgu sabiedrības attīstību un katra valsts iedzīvotāja labklājību.