Manifests

PAR TAUTU! PAR  TAISNĪBU! PAR LATVIJU!

 Mūsu valsts pati galvenā bilance ir negatīva. Latvijas iedzīvotāju šogad ir par 17 tūkstošiem mazāk nekā bija pirms gada. Izmirst. Nepiedzimst. Aizbrauc. Valsts vara nespēj apturēt šo lejupejošo trajektoriju. Jo šīs varas rūpju centrā nav cilvēks. Jo šī vara nav taisnīga.

Nav taisnīgi, ka vecumdienas pēc gara darba mūža cilvēkam jāpavada nabadzībā.

Nav taisnīgi, ka bērni nesaņem mūsdienīgu izglītību.  Skolas un augstskolas dzīvo  nemitīgā “reformu režīmā”, tā vietā, lai vara gādātu par pienācīgu algu pedagogiem un profesijas prestižu. Tas ieprogrammē valsts atpalicību nākotnē.

Nav taisnīgi, ka ik gadu tiktu mirst tūkstošiem cilvēku, kuru dzīvības būtu glābjamas, ja veselības aprūpes sistēma saņemtu nepieciešamo finansējumu. Ja būtu pieejamas jaunākās zāles, modernas tehnoloģijas, ja netrūktu ārstu un aprūpes personāla.

Jau 30 gadus mums mēģina skaidrot, ka dzīvojam pagaidu grūtībās, ka jāpaciešas, jo Latvija esot nabadzīga valsts… Nav tiesa! Latvija ir slikti pārvaldīta valsts, kur vara nemainās. Kad ar sarkanajām līnijām  norobežo trešo daļu tautas, tad  varai nav konkurences un tā nekaunīgi ignorē cilvēku vajadzības. Tās instrumenti ir sabiedrības šķelšana, naidošana, vēstures brūču uzplēšana. Veci saukļi, pieminekļu nojaukšana, pāridarījumu lološana.

Nav taisnīgi, ka kritušu tuvinieku piemiņai nestus ziedus nošķūrē traktors. Nav taisnīgi saukt par okupantiem cilvēkus, kam Latvija ir vienīgā dzimtene. Nav taisnīgi vainot Latvijas krievus par to, kas notiek Ukrainā.

Vairāk kā trešdaļai Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda. Viņi ir vienlīdzīga Latvijas tautas daļa. Taču jau kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā tiek  imitēta vēlme veidot vienotu sabiedrību, jo varas elite vienmēr ir guvusi politiskus labumus no cilvēku sašķeltības. Asimilācija, nevis integrācija ir bijis “vienošanas” princips. Un krievu atsvešinātība, attieksme pret valsts varu kā svešu ir neizbēgamas šīs divkosības sekas.

Sašķelta tauta nevar uzcelt taisnīgu, labklājīgu valsti. Tad enerģija un spēks zūd savstarpējos aizvainojumos. Tad esam apdraudēti pasaules krīžu un satricinājumu priekšā.   Šajā laikā vairāk kā jebkad Latvijai ir vajadzīga saskaņa. Kā princips, kā dažādu tautību un uzskatu pilsoņu sadarbības princips.

Partija “Saskaņa” aicina  uz vienotu sabiedrību, uz cieņu citam pret citu. Uz iespēju veidot kopīgu nākotni, pavelkot svītru pagātnes pārmetumiem.

Līdz ar visu lielo transformāciju, ko pašlaik piedzīvo pasaule, ir pienācis laiks mainīties mums visiem. Siet vaļā naida, neizdarību, savtīguma mezglus. Kopā celt taisnīgu valsti ar vienotu tautu. Mūsu Latviju.

NEPADODIES!