Apsolīji? Pildi solījumu! Kārtējā parlamenta sēdē “Saskaņas” deputāti atgādināja koalīcijas partijām par priekšvēlēšanu solījumiem un piedāvāja tos nekavējoties pildīt. Savukārt koalīcijas deputāti atbildē nodemonstrēja, ka
a) savus solījumus viņi pildīt negrasās;
b) viņi nekautrējas ignorēt opozīcijas darbu.

Izskatīšanai parlamentā “Saskaņas” frakcija iesniedza 7 likumprojektus. Daži no tiem bija saistīti ar budžeta finansējumu, daži neprasīja nekādus papildu izdevumus. Piemēram, tika ierosināts no 2021. gada ieviest minimālo algu 500 eiro apmērā, nodrošināt ceļu remontu valstī no akcīzes nodokļa ieņēmumiem (80% no 2020. gada), atcelt veselības apdrošināšanas plānus tā saucamo “divu grozu” veidolā, samazināt birokrātiju (kas jauna likuma pieņemšana atceļ “veco” likumu darbību, kā arī citi ierosinājumi. Nevienu no likumprojektiem valdošie neatbalstīja.

Saeimā notiekošo savā uzrunā rezumēja deputāts Vjačeslavs Dombrovskis. Viņš vērsās pie bijušā premjera, kas tagad ir deputāts – pie Māra Kučinska:

“Kāpēc jūs neatstājāt Jaunajai konservatīvajai partijai kādu pusotru miljardu eiro viņu solījumiem? Varat iedomāties, kā viņi tagad par spīti Kremlim cīnīsies par bezkompromisu tiesiskumu, lai tikai novērstu uzmanību no saviem solījumiem!”

Vjačeslavs Dombrovskis

Foto: Sociālie tīkli