Aizbildinoties ar epidemioloģiskās drošības noteikumiem, policija liedza sanākušajiem mierīgi un raiti nolikt ziedus pieminekļa pakājē. Tā vietā tika mākslīgi radīta drūzmēšanās pie “ziedu galdiem”,  nevis samazinot, bet gan palielinot infekcijas izplatības riskus.

Ziedu nolikšana pie pieminekļa ir dziļi personīgs brīdis un cieņas apliecinājums. Nepamatoti ierobežojumi ir provokatīvi un pazemo cilvēkus, kas leģitīmi pauž savu attieksmi pret Otrā pasaules kara notikumiem un piemin savus tuviniekus, kas krituši šajā karā.

Visas dienas garumā Uzvaras parkā nebija novērojami nekādi konflikti, klātesošie bez ierunām pakļāvās policijas prasībām. Tāpēc pārspīlētie un neloģiskie ierobežojumi, tostarp sabiedriskā transporta pieturvietu nemotivēta pārcelšana, vērtējama kā vēlme tīši apgrūtināt piekļuvi piemineklim, nevis organizēt to drošā veidā.

SDP “Saskaņa” uzskata, ka iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis ir rīkojušies neprofesionāli, vadoties no politiskiem, nevis drošības apsvērumiem.

Sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa” vēršas pie Nacionālās drošības padomes vadītāja, Valsts prezidenta Egila Levita ar aicinājumu izvērtēt policijas un Rīgas pašvaldības vadības rīcību un piemēroto ierobežojumu pamatotību 9.maijā. Lielai Latvijas sabiedrības daļai ziedu nolikšana šajā dienā ir  dzimtas tradīcija, piederības izjūta, daļa no identitātes. Ja vara ar to nerēķinās, cilvēki jūtas pazemoti un dziļi personīgi aizskarti. Tas padziļina sabiedrības sašķeltību un  apdraud mūsu valsti.