Saeimas “Saskaņas” frakcijas deputāti iesniedza grozījumus likumam “Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atalgojumu”, paredzot, ka Ministru kabineta locekļiem un ministriju parlamentārajiem sekretāriem ir jāiesaldē algas līdz 13. Saeimas pilnvaru termiņa beigām – līdz 2022. gada novembrim.

– COVID-19 izraisītās krīzes kontekstā valsts augstākajām amatpersonām vajadzētu izrādīt solidaritāti ar valsts iedzīvotājiem un iesaldēt algas. Šajā jautājumā nevarētu būt divu domu. Pagājušajā gadā Saeima rīkojās tieši tā. Deputātu algas ir iesaldētas līdz 2022. gada beigām, – uzsver Saeimas “Saskaņas”frakcijas priekšsēdētāja biedrs Valērijs Agešins.

Savukārt Saeimas “Saskaņas” frakcijas deputāte Regīna Ločmele norāda, ka valdības sagatavotais valsts budžeta projekts 2021.gadam nav tikai brāķis, bet ir noziegums pret tautu.

– Par ko ministri gatavojas paaugstināt sev algas?! Vai par to, ka pandēmijas laikā tiek likvidēts atvieglotais nodokļu režīms mikrouzņēmumiem un desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju daļējā lokdauna apstākļos paliek bez ienākumiem?! – saka Regīna Ločmele. – Valdības uzdevums ir palīdzēt cilvēkiem pārlaist ziemu, izdzīvot grūtajos laikos , nevis iznīcināt darbavietas un biznesa nozares . Ja notiktu mana griba – es atņemtu ministriem algas vispār, lai iejūtas to cilvēku vietā, kurus viņi nolemj nabadzībai.