Partija “Saskaņas” ir sagatavojusi ļoti svarīgu Satversmes grozījumu

Daudzas mūsu valsts problēmas un nepatikšanas izriet no politiskās sistēmas nepilnībām, no valdošās varas centieniem pakļaut sev visus pārējos varas atzarus, tostarp prezidenta. Tāpēc sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa” ir sagatavojusi Satversmes grozījumu, kas paredz pāreju uz tautas vēlētu prezidentu. Prezidentam būtu jāstrādā visas valsts, visu tās iedzīvotāju interesēs, nevis to Saeimas deputātu interesēs, no kuru balsīm ir atkarīgs pašreizējais prezidents.

Parakstu vākšana referendumam par šiem Satversmes grozījumiem oficiāli notiek kopš šā gada 4. augusta un turpināsies līdz 2024. gada 4. augustam. Taču laiks skrien ļoti ātri, tāpēc jau šodien mēs aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram ir vēlēšanu tiesības un kurš atbalsta tautas tiesības pašiem ievēlēt savu prezidentu, parakstīties par referenduma rīkošanu. To var izdarīt vairākos veidos:

  1. Savās pašvaldībās
  2. Pie zvērinātiem notāriem
  3. Parakstu vākšanas punktos Latvijas diplomātiskajās pārstāvniecībās ārvalstīs.

Visu informāciju par parakstu vākšanas vietām var iegūt, apmeklējot Centrālās vēlēšanu komisijas majas lapu – https://www.cvk.lv/lv/iniciativu-katalogs/likumprojekts-grozijumi-latvijas-republikas-satversme-03082023

Visātrākais un ērtākais veids ir izmantot valsts pakalpojumu portālu Latvija.lv. Galvenais nosacījums ir elektroniskais paraksts. Lai veiksmīgi uzliktu savu parakstu (šajā gadījumā – elektronisko parakstu), ir jāveic daži soļi:

  1. Pievienojieties šim pakalpojumam portālā latvija.lv, izmantojot savu internetbanku.
  2. Izvēloties sadaļu “Tautas iniciatīvas”, sistēma automātiski pārbauda, vai Jūs esat Latvijas Republikas Saeimas vēlētājs. Ja Jums ir tiesības balsot, Jūs tiksiet novirzīts uz iniciatīvu sarakstu un noklikšķināsiet uz iniciatīvas “Grozījumi Satversmē”. Iniciatīvas numurs ir 20230803-005. Iniciatīvas grupa ir Sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”. Pirms tam ievietojot elektroniskā paraksta karti lasītājā, Jūs noklikšķināt uz rūtiņas “Parakstīties par iniciatīvu” un attiecīgi uzliekat savu elektronisko parakstu.
  3. Ja viss ir izdarīts pareizi, parādās šāds ziņojums: “Parakstīšanās veiksmīga”.

Mēs ļoti ceram uz Jūsu atbalstu. Kopā mēs varam padarīt Latviju par demokrātiskāku, tiesiskāku un veiksmīgāku valsti!