Ar Ķīnas vēstniecības atbalstu Latvijā nogādāts dāvinājums – 5000 respiratoru.

Vakar, piedaloties Ķīnas Tautas Republikas vēstniekam Latvijā Lianam Dzjaņguaņam, sūtījums nodots LR Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ķīnas parlamentu vadītājam Vjačeslavam Dombrovskim («Saskaņa») un viņa vietniekam Armandam Krauzem (ZZS).

Šie respiratori atbilst standartam N95 un tos aizsardzībai pret COVID-19 var lietot medicīnas darbinieki, kā arī citu nozaru pārstāvji, kam darba specifikas dēļ pastāv augsts risks saskarsmei ar infekciju.

“Gribu izteikt Ķīnas puses pārstāvjiem lielu atzinību par šo solidaritātes soli. Kā sadarbības grupas vadītājs es vērsos pie mūsu partneriem, aicinot sniegt Latvijai jebkādu iespējamo palīdzību. Ķīna, pateicoties izlēmīgiem soļiem, ir uzkrājusi ievērojamu pieredzi, kas vajadzīga, lai veiksmīgi cīnītos ar vīrusu, turklāt tā neliedz savu palīdzību citām valstīm,” saka V.Dombrovskis.

V.Dombrovskis, konsultējoties ar pārējiem sadarbības grupas deputātiem, rosinās respiratorus nogādāt pilsētu pašvaldībām ārpus Rīgas, lai sadalītu slimnīcu mediķiem, kuri nav pasargāti no saskarsmes ar inficētiem pacientiem.