Esam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.

 

Valdība nolēmusi piecus mēnešus dalīt 20 eiro pabalstu  vakcinētiem Latvijas iedzīvotājiem vecuma grupā 60+. Ar šo dāsnumu iecerēts sasniegt divus mērķus  – ļaut senioriem kaut kā savilkt galus elektrības, siltuma, gāzes un pārtikas cenu astronomiska pieauguma apstākļos, un vienlaicīgi motivēt viņus doties pēc potes.

 

Vai gaisma un siltums mūsu valstī pienākas ne visiem veciem cilvēkiem?  Nevakcinētie vecīši lai paliek tumsā un aukstumā?

 

Vai idejas autors – mūsu zaļoksnais labklājības ministrs, liels banānu cienītājs, jūtas tiesīgs pazemot cilvēkus? Vai viņš domā, ka izdarījis visu, lai dzīvību sargājošās vakcīnas sasniegtu ikvienu senioru un nu pienācis laiks sodīt tūļīgos un neizlēmīgos?

 

Ko valdība, relaksēti vadot vasaru, paveica, lai uzrunātu tieši šo, pret vīrusu visneaizsargātāko sabiedrības daļu? Baidos, ka no amerikāņiem “aizlienētie” reklāmas plakāti ar atsegtiem pleciņiem  nebija tas pārliecinošākais arguments…

Cik izbraukuma brigāžu iegriezās attālās lauku sētās? Kā un kad tika stiprināta ģimenes ārstu kapacitāte? Un vai tā ir pietiekama pat tagad, kad ūdens jau smeļas mutē?

Vasarā bez apmeklētājiem skuma lielie vakcinācijas centri, bet tagad, kad gribētāji atradušies, viņiem dažviet jānīkst rindā uz ielas pat piecas stundas. Valdība domā, ka tieši šādā veidā var motivēt arī pensionārus iestāties tās rindas galā? Vai arī tai liekas, ka visiem 70 – 80 – 90 gadus veciem cilvēkiem ir tādas  datoriemaņas, kas  ļauj pieteikties elektroniski? Ka viņi ir tik mobili, lai pie daktera nokļūtu, kad vien vajag?

Mūsu valdībai, acīmredzot, cilvēki ir ekseļa tabulas: labie pa labi, sliktie pa kreisi. Vakcinējies, bet ja nevari aizkļūt līdz potei, tad… nu, pats vainīgs, ekselī būs ietaupījums.

Šodien saslimušo skaits pārsniedza 2200 cilvēku. No rīta žurnālisti premjerministram jautāja, kādi, viņaprāt, šajā situācijā mums visiem gaidāmi Ziemassvētki? “Balti un jauki!” – ar sirsnīgu smaidu atbildēja K.Kariņš.