Vai tiešām šī vara zina kā pārvarēt briestošo energokrīzi? Vai tā vispār gatavojas savus dāsnos pirmsvēlēšanu solījumus pildīt? Visu šo laiku tā ir bezatbildīgi izturējusies pret saviem solījumiem un veicamajiem darbiem. Un nu, tieši pirms vēlēšanām, “pēkšņi” ir atcerējusies par sociāli vismazāk aizsargātajiem, palielinot pensijas un pabalstus…

Gādīgas rūpes lēta populisma piesegā

Noticis neticamais! Kariņa rokaspuiši paņēmuši sirdsapziņu ciešā tvērienā un pēkšņi palikusši atbildīgi, kompetenti un spējīgi pieņemt Latvijas sabiedrībai nepieciešamos lēmumus. Šeit tiks sniegti tikai daži fakti, kas parāda, ka patiesībā nekas nav mainījies. Šī vara turpina grimt savā bezatbildībā un nekompetencē. Tā nav ne spējīga, ne motivēta atbildīgi parūpēties par jums šajā energokrīzē, lai arī ko tā jums stāstītu izmantojot varai lojālos medijus.

Vienu gan tā ir iemācījusies – nopirkt jūsu uzticību ar skaistiem solījumiem! Pavisam nesen, lai “atbildīgi” palīdzētu Latvijas sabiedrībai pārvarēt briestošo energokrīzi, valdība apsolīja nodrošināt virkni atbalsta pasākumu, kas kompensētu gan siltuma, gan elektrības, gan gāzes cenu pieaugumu – gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem – tam kopumā atvēlot  600 miljonus eiro. Protams, nekādus aprēķinus, kas pamatotu atbalsta apmēru, valdība piestādīt nebija spējīga – vien skaisti apgalvojot, kas viss būs labi (nu vismaz līdz vēlēšanām).

Tikai pēc tam, kad LTV 8.septembra raidījumā publiski uzskatāmi tika pierādīts, ka tā ir nekaunīga Latvijas sabiedrības maldināšana (skat.šeit ) – jo gāzes cenas pieaugums vien radīs vairākus miljardus eiro papildus izmaksas, kurus ar valdības piesolītajiem 600 miljoniem nu nekādi neizdosies nosegt, Kariņš “pēkšņi” atzina, ka ar piesolīto atbalstu varot tomēr nepietikt. Lai gan pirms tam kvēli un sirsnīgi apgalvoja pretējo! Tātad meloja?

Palīdzēsim jums. Aptīrot ar nodokļiem.

Riebīgākais šajā nav pie varas esošo liekulība un meli, bet gan tas, kādā veidā tā bija noteikusi šo “atbalstam“ paredzēto naudas apjomu kam, kā mēs redzam, nav nekāda sakara ar reālajām vajadzībām. Proti, tā bija paredzējusi noteikt atbalstam paredzēto summu vadoties pēc tā, cik daudz naudas no mums vispirms papildus iekasēs nodokļos, izmantojot mežonīgās inflācijas negatīvo iespaidu (piemēram. – jo dārgākas preces, jo lielāks PVN jāmaksā).

Tātad, valdības stratēģija jau no sākta gala bija paņemt no mums vairāk naudas un pēc tam daļu no tās piedāvāt kā savu atbalstu. Kā liecina publiski pieejamā informācija, uz doto brīdi no mums jau ir iekasēts par 779 miljoniem eiro vairāk nekā bija plānots. Bet valdība bija paredzējusi pārvarēšanai mums piedāvāt tikai 600 miljonus. Ups! Pārrēķinājās ar saviem aptīrīšanas plāniem, bet kam negadās – maksājat jau jūs.

Pie energokrīzes vainīgi visi, izņemot varu

Pieķerta savos melos un bezatbildībā, tagad šī vara izdomā jaunas atbalsta shēmas – politiķi sacenšas vairāksolīšanā, lai tikai saglabātu savu vēlētāju atbalstu. Milzīgie sagaidāmie tēriņi un tiem paredzētais atbalsts ir tikai viena no lietām, ar ko šī vara mēģina mūs piemānīt.

Briestošajā energokrīzē šī vara centīgi vaino ārējos apstākļus. Patiesībā, ārējie apstākļi tikai daļēji nosaka to, cik lielā ķezā tagad atrodamies. Lielā mērā pie tā atkal ir vainojama šīs varas bezatbildība, mazspēja un nekompetence. Un tas no sabiedrības tiek noklusēts! Tieši šīs varas rīcības rezultātā enerģētiskās koksnes tirgus Latvijā tika ierauts spekulāciju virpulī un tā pārkarsēts, ka rezultātā koksnes un granulu cena pieauga vairākkārt. Tieši dēļ šīs varas bezatbildības un mazspējas Latvijas siltuma apgādes uzņēmumi joprojām nezina, vai tiem būs pieejami energoresursi vajadzīgajā apjomā.  Un nav saprotams cik daudz par siltumu mums nāksies patiesībā samaksāt (skat. šeit).

Tas viss tika laicīgi paredzēts un pateikts priekšā kā rīkoties – skat. šeit Arī Kariņa bravūrīgi izskanējusī gāzes “rezervācija” Latvijas mājsaimniecībām pavisam drīz var izrādīties kārtējais šīs varas bezatbildības un nekompetences apliecinājums. Ne Kariņš, ne tā valdības ministri tā arī nav spējuši paskaidrot – kā tad viņiem ir izdevies “rezervēt” to gāzi, kas Latvijai nemaz nepieder, lai gan fiziski tā ir iesūknēta Inčukalna krātuvē, bet juridiski nemaz neatrodas Latvijas gāzes tirgū? Un Kariņa valdība to labi zināja! (skat. šeit)

Turklāt, saskaņā ar Eiropas noteikto regulējumu (kurš ir obligāts visām tās dalībvalstīm) šādu lēmumu par gāzes “rezervāciju” valdība ir tiesīga pieņemt tikai vispirms izsludinot enerģētisko krīzi. Un tas nav izdarīts! (skat.šeit)  Vai tā ir vienkārši šīs varas bezatbildība un nekompetence, vai arī kārtējās afēras veidošana enerģētikā, piesedzoties ar krīzi? Šī situācija dos iespēju “Latvijas gāzei” pamatoti apstrīdēt šādu valdības lēmumu un tas var izrādīties kā ērts pamatojums šai valdībai noslēgt kādu darījumu ar LG, lai “novērstu” kārtējās krīzes sekas – patiesībā pašas radītas.

Varas nomaiņa jūsu pašu rokās. Un interesēs.

Ir vērts aizdomāties – kāpēc šī vara var tik bezatbildīgi uzvesties un ko darīt, lai to beidzot padarītu atbildīgu sabiedrības priekšā? Ilgtermiņā tas kļūs jo īpaši svarīgi, jo visgrūtākā būs nevis šī, bet nākošā ziema. Tāpēc svarīgi būtu ne tikai nodrošināt pabalstus šajā ziemā, bet jau pavasarī vajadzēja īstenot  pasākumus, kas samazinātu mūsu rēķinus par patērēto enerģiju ne tikai šajā ziemā, bet uz visiem laikiem. Mēs ar šiem piedāvājumiem jau sen nācām klajā! (skat. šeit )

Lai vara kļūtu atbildīga sabiedrības priekšā, ir nepieciešams, lai to var nomainīt, ja tā nepilda savus solījumus. Kamēr tiks pieļauts esošais politiskais varas kartelis, kuram ir garantēta palikšana pie varas, lai ko tas darītu vai nedarītu, tikmēr bezatbildība, nekompetence un visatļautība turpināsies! Tikmēr varēs turpināt jums solīt un savus solījumus nepildīt, pat ja tie būs likumā ierakstīti.

Tieši tāpēc šai varai ir vajadzīgas “sarkanās līnijas”, jo novelkot tās tiek panākta situācija, kad nav iespējams esošo varu nomainīt pret ko citu, bet jaunpienācēji Saeimā, kuri sola cīnīties ar esošo varas nejēdzību, kļūst par “politisko gaļu” vecajām varas partijām. Tāpēc “Saskaņa” ir vienīgais politiskais spēks, kurš var izmainīt šo situāciju, kurš var panākt, lai vara būtu atbildīga Latvijas tautas priekšā (skat.šeit ).

1.oktobrī dodoties balsot ir vērts par to atcerēties!