Šī gada 1. janvārī stājas spēkā Likums par dalītā īpašuma izbeigšanum kas ļauj dzīvokļu īpašniekiem, kas ilgus gadus cieš no piespiedu nomas, izpirtkt zemi zem savas mājas BEZ zemes īpašnieka piekrišanas, bet par 100% no šīs zemes kadastrālās vērtības. Šī strīdīgā likuma pieņemšanas laikā valdošā koalīcija solīja atbalstīt iedzīvotājus ar bezprocenta kredītu no “ALTUM” fonda līdzekļiem, neieķīlājot dzīvokļūs.

Bet vai šīs solījums tika izpildīts? Spriediet paši!

Tātad, vai un kādi atbalsta rīki pieejami, lai nodrošinātu visas atsavināmās zemes izpirkuma cenas samaksu gadījumos, ja «pret» atsavināšanas tiesību izmantošanu balsojušie dzīvokļu īpašnieki atsavināšanas cenu nesamaksās:

  • attīstības finanšu institūcija “Altum” no 27. jūlija sākusi piedāvāt aizdevumus zemes izpirkšanai daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem, kuri izmantos tiesības izbeigt piespiedu dalīto īpašumu, pieņemot lēmumu ar 50% pluss 1 balss vairākumu.
  • aizdevuma minimālais apmērs būs 10 000 EUR, un to vajadzēs atmaksāt termiņā līdz 20 gadiem;
  • aizdevuma procentu likme būs fiksēta – 5,9% gadā – vai mainīga. Mainīgo likmi veido fiksētā daļa – 1,82% un Valsts kases aizdevuma valsts kapitālsabiedrībām mainīgā likme, kuru nosaka, piešķirot aizdevumu, – un mainīgā daļa: sešu mēnešu “Euribor” likme;
  • !!! NODROŠINĀJUMS ir KOMERCĶĪLA UZ PRASĪJUMA PIESĪBĀM PRET DZĪVOKĻU ĪPAŠNIEKIEM, kas izriet no darījumiem starp pilnvaroto personu un dzīvokļu īpašniekiem. Tātad, dzīvokļi nv ieķilāti, bet savu naudu “ALTUM” nosrošinās ar prasījumu pret katru no dzīvokļu īpašnieku.

Un tas vēl nav viss!

Attīstības finanšu institūcijas “Altum” publicētajā informācijā norādīts, ka aizdevumam var pieteikties tad, ja:

  • mājas parādsaistības par saņemtajiem pakalpojumiem (apsaimniekošana, atkritumi, siltumapgāde, ūdens u. c. pakalpojumi) ir mazākas nekā 10% no visu pakalpojumu rēķinu summas pēdējo 12 mēnešu laikā;
  • ir pamatota aizdevuma atmaksāšanas iespēja;
  • ir saņemts kredītiestādes atteikums aizdevuma piešķiršanai.

Vai tiešām valdības ieskatā tas ir solītais “bezprocenta kredīts”no valsts puses???

Jf vēlies uzzināt pilnīgāku informāciju par zemes izpirkuma procedūru, nāc uz “SASKAŅAS” organizētajām lekcijām-konsultācijām, informāciju par kuru norisi un laiku var iegūst SASKAŅA.TV profilos sociālajos tīklos!

Sociāldemokrātiskā partija “SASKAŅA” aicina: zini un izmanto savas tiesības!

📷: mklat.lv