Šodien mēs visi uzzinājām, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, tur aizdomās Ārtelpas un mobilitātes departamenta pienākumu izpildītāju Jāni Vaivodu, iespējams par kukuļa piedāvāšanu lielos apmēros, citai amatpersonai. Tā vietā, lai visiem spēkiem atbalstītu un palīdzētu izmeklēšanai, Rīgas mērs Vilnis Ķirsis žurnālistiem paskaidrojis, ka Rīgas pašvaldībā strādā 27 tūkstoši cilvēku un katrs no viņiem pats atbild par savām darbībām.

Mēs kategoriski nepiekrītam šādai, tagadējā Rīgas mēra attieksmei pret notikušo! It īpaši zinot, kā Vilnis Ķirsis pieprasīja mēru, vicemēru, komiteju vadītāju atkāpšanos, pagājušā sasaukuma domē, pēc līdzīga rakstura notikumiem. Pie tam, šajā gadījumā runa neiet par parastu Rīgas domes darbinieku, bet gan par vienu no pilsētas svarīgākā departamenta vadītājiem. Viņš tika aizturēts un tiek apsūdzēts smaga nozieguma izdarīšanā.

“Uzskatām, ka šajā situācijā ir tikai viena izeja – Rīgas mēra atkāpšanās ! Tā būtu patiešām “nulles tolerance” pret korupciju, par ko visu laiku atkārto V.Ķirsis” – atzīmēja SDP “Saskaņa” frakcijas vadītājs Andrejs Kameņeckis

“Tomēr izskatās, ka Vilnis Ķirsis negrib uzņemties politisko atbildību, vismaz nekas par to neliecina – tāpēc mūsu frakcija aicina valdošo Rīgas domes koalīciju, kopā ar opozīciju nekavējoties sasaukt Rīgas domes ārkārtas sēdi, kurā atbrīvot V. Ķirša kungu no ieņemamā amata”, – paziņoja SDP “Saskaņa” frakcijas vadītāja vietnieks Sandris Bergmanis.