Vakcinēšanās būšot obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs. Darba devējiem būšot tiesības atlaist darbinieku, kurš nevarēs uzrādīt Covid-19 sertifikātu.

Tā vienojusies valdība. Tas esot sabiedrības interesēs, lai mūs pasargātu no infekcijas izplatības un iespējamām smagām slimības sekām.

Labā valdība nesaprot, kāpēc tauta ir tik nepateicīga un nestāv garumgarās rindās pie vakcinācijas centriem, kuros pieejama vesela buķete bezmaksas vakcīnu. Steigšus jāsameklē vainīgos un viņus jāsoda – mediķus, skolotājus, auklītes, senioru aprūpētājus. Viņi esot tas cēlonis, ka Latvijā nekāda pūļa imunitāte nav sasniegta un var atnākt vēl viena kovid-ziema!

Patiesībā valdošā koalīcija ir smagi slima ar kolektīvo demenci, tā neatceras, cik reižu solīja un uzmeta, manipulēja un nekaunīgi meloja. Tā “neatceras”, kādus grašus atsvieda bez darba palikušajiem cilvēkiem un cik samaksāja nekam nederīgajam vakcinācijas birojam. Kā “iepirka” maskas un vakcīnas. Cik “organizēts” bija vakcinācijas procesa sākums. Kā “sakārtoja” informatīvo telpu, dotējot pareizos medijus un izslēdzot TV krievvalodīgajiem. Kādu nodokļu “dāvanu” pasniedza 1.jūlijā…

Šī valdība ir panākusi to, kas nav izdevies nevienai līdzšinējai – totālu neuzticēšanos. Jo uzstājīgāk tā aicina vakcinēties, jo straujāk pieaug antivakseru skaits un pretošanās. Šis sabiedrības noskaņojums var kļūt sprādzienbīstams apvienojumā ar “antivakseru” politiskajām iniciatīvām.

Negribu apspriest medicīniskos aspektus – cik lielā mērā nevakcinētie var apdraudēt vakcinētos, tātad imunitāti ieguvušus cilvēkus. Par to vēl zinātnieki strīdas. Bet ir skaidrs, ka obligāta vakcinācija, profesiju aizliegumi un tamlīdzīgas lietas ir totalitāras varas atribūti. Satversmi nevar staipīt kā vecu zeķi, lai “tiesiski” iedabūtu pamatlikumā to, kas būtu izdevīgi valdībai. Un cik šī soda akcija izmaksātu? Cik – tiesas parocesiem, cik – tīši radītajiem bezdarbniekiem? Vai arī nav domas no darba atbrīvotajiem piešķirt kādu pabalstu iztikai? Galu galā – vai mums valstī ir pedagogu, mediķu, aprūpētāju pārpalikums? Kurš darīs viņu darbu?

Vairums “Saskaņas” biedru atbalsta iespēju vakcinēties, bet kategoriski iestājas par brīvprātīguma principu šajā procesā. Mēs neatbalstīsim valdības sagatavoto likumprojektu par obligātu vakcināciju nekādā formā. Mēs parakstīsimies pret to.

Vai valdība apzinās, kādā haosā tā var novest valsti, ja situācija nonāks līdz referendumam “par vai pret Covid poti”?