Saeimas “Saskaņas” frakcijas deputāts Ivars Zariņš iesniedzis Parlamentārās izmeklēšanas komisijai (PIK), kura izmeklē valdības rīcību Covid-19 pārvarēšanā, konkrētus jautājumus par gandrīz miljona neatbilstīgu respiratoru iepirkumu no SIA “Titled”. Lai pārliecinātos, vai šis iepirkums veikts valsts un sabiedrības interesēs, deputāts vērš komisijas uzmanību uz vairākiem šī iepirkuma aspektiem – iepirkuma apjoma pamatotību, piegādātāja izvēles pamatotību, darījuma nosacījumu pamatotību, piemērotās iepirkuma procedūras pamatotību, u.c.

I.Zariņš uzsver, ka atbildes uz iesniegumā norādītajiem jautājumiem dos iespēju apstiprināt vai noliegt bažas par to, vai šis iepirkums nav ticis veidots kā noziedzīga shēma, kurā iesaistītas valsts amatpersonas.

Ņemot vērā iegūto informāciju un amatpersonu “savādo” rīcību, ne tikai īstenojot šo iepirkumu, bet arī saistībā ar minētā iepirkuma nodarīto zaudējumu atgūšanu, deputāts aicina Parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju Rihardu Kozlovski vērsties arī Finanšu izlūkošanas dienestā ar konkrētiem jautājumiem.

“Parlamentārās izmeklēšanas komisiju, kurai būtu jāizmeklē valdības rīcība, vada valdošās koalīcijas pārstāvis Rihards Kozlovskis. Viņš ir regulāri balsojis “pret” iesniegto pieprasījumu izskatīšanu un informācijas iegūšanu deputātu pieprasījuma ietvaros. Pieļauju, tas var būt saistīts nevis ar vēlēšanos izvairīties no patiesības noskaidrošanas, bet gan ar vēlēšanos to izdarīt tieši viņa vadītās komisijas ietvaros. Tāpēc es ar savu iesniegumu vēršos pie viņa kā PIK vadītāja. Atbilde uz šo iesniegumu uzskatāmi apstiprinās vai kliedēs arī publiski paustās bažas, ka patiesībā parlamentārā izmeklēšanas komisija nodarbojas nevis ar notikušā izmeklēšanu, bet gan tās darbs tiek organizēts tā, lai imitētu izmeklēšanas un nepieciešamās informācijas iegūšanas procesu, kurš dotu iespēju noskaidrot lietas patiesos apstākļus” uzskata I.Zariņš.

Ar iesnieguma tekstu var iepazīties šeit: https://saskana.eu/2021-covid-titled-iesniegums-pik-2/