Latvijas ārpolitika faktiski izslēdz iespēju veidot konstruktīvas attiecības ar Austrumu kaimiņvalstīm. Tas rada kaitējumu valsts ekonomikai un iecementē Latvijas  nabadzību, Ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma debašu laikā norādīja «Saskaņas» deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

“Pasaulē, pēc ārlietu ministra domām, norisinās svētais “ krusta karš” pret visiem tiem, kuri nepietiekami respektē “Rietumu vērtības”, vai nu ir nepietiekami lojāli “transatlantiskajām attiecībām”. Acīmredzot, ārlietu ministrs redz sevi kā vienu no galvenajiem šī svētā “Krusta kara” karotājiem. Ir apšaubāmi, ka runa ir par vērtībām, taču pagaidām pieņemsim, ka tā tas ir. Tas nozīmē, ka visas attiecības, tajā skaitā ekonomiskās, galvenokārt, ir veidojamas tikai uz “Rietumu vērtību” pamata. Tātad tiks īstenota tiltu nojaukšana, un sienu būvēšana ar valstīm, kuras pēc Ārlietu ministrijas vadītāja domām neatbilst “Rietumu vērtību” standartiem. Ārlietu ministrs piedāvā būvēt lielo Latvijas mūri – starp valstīm un tautu,“ atzīmē Vjačeslavs Dombrovskis. Šis mūris tiks būvēts valstī, kur katrs piektais – 22,9% jeb 434 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju saskaras ar nabadzību. Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām Eiropas dalībvalstīm, no kuras turpinās doties prom liela daļa spējīgāko un gudrāko iedzīvotāju.

Savā runā Vjačeslavs Dombrovskis paziņoja, ka 1500 VAS “Latvijas Dzelzceļš” darbinieku atlaišana notikusi kravas plūsmas samazināšanas un krituma dēļ – tas ir Ārlietu ministrijas īstenotās ārpolitikas rezultāts.

Foto: Schnitzel_bank