Kad EP deputāts, mans kolēģis Nils Ušakovs savā FB aicināja savus sekotājus nobalsot, kurā pusē viņi nostājas pašreizējos Baltkrievijas notikumos, rezultāts noapaļojot bija 60 (par protestētājiem) : 40 (par Lukašenko). Nav noslēpums, ka starp šiem 40 % vairums bija krievvalodīgie.

Man kā Latvijas “nelatviešu” elektorālās daļas pazinējam pēdējās dienās bieži jautā – nu kā tad tā? Tie, kurus kaimiņvalstī slāna ar stekiem, fiziski moka un morāli pazemo, taču ir brāļu tauta mūsu krieviem. Vai viņi nemaz nejūt līdzi? Vai viņi neredz, ka tas cilvēks, kurš ne dienu nav dienējis armijā, bet velk mugurā maršala mundieri, patiesībā ir smieklīgs? Neizglītots, blēdīgs despots, zaudējis realitātes izjūtu?

Esmu pārliecināts, ka mūsu krievvalodīgie līdzpilsoņi to redz un saprot.

Un viņi nav par Lukašenko, bet ir instinktīvā opozīcijā Latvijas politikai, kuras blaknes paši izjūt šeit un tagad. Viņiem nav bijušas iespējas sevi realizēt Latvijas politikā, tāpēc viņi tai neuzticas.

Kā smags enkurs demokrātiskajā Latvijā ir iecementēts etniskais surogāts – sadalījums “latviskajās” (pareizajās) partijās un “krieviskajās” (sliktajās, prokremliskajās, dzimteni pārdot gatavajās). Un katra Latvijas patriota pienākums ir ienīst visu krievisko un balsot par “latviskajām”, lai tās valdītu (dalītu, šķeltu un raustu) mūžīgi mūžos…

Un no šādām sēklām izdīgst rūgti augļi.

Latvijas krieviskais vēlētājs faktiski ir bez reālām politiskām izvēlēm. Viņš var nobalsot par tiem vieniem vai arī par tiem otriem, bet paliks nesadzirdēts. Ja nobalsos par “pareizajiem”, dos vēl lielāku mandātu ierobežot savu nacionālo identitāti (izglītību – tikai latviski!), ja par “nepareizajiem” – automātiski deleģēs savu balsi opozīcijai. Un jo lielāka būs šī pārstāvniecība, jo dziļākā opozīcijā tā nonāks.

Latvijas krievu šķietamais atbalsts Lukašenko valdīšanai vairāk ir signāls nevis Baltkrievijas varai, bet gan mūsu pašu valdīšanai. Ka Latvijas krievi vēlas demokrātiju, reālu līdzdalību un pārstāvniecību arī šeit un tagad. Kamēr nesadzirdēs, tas smagais enkurs neļaus mums iet uz priekšu.

 

Foto: Saeimas Kanceleja