Saeima ceturtdien, 19.maijā, skatīs “Saskaņas” frakcijas sagatavotos un iesniegtos grozījumus “Latvijas Republikas Satversmes” 35.pantā, kas paredz mūsu valstī ieviest tautas vēlēta prezidenta institūtu.

„Latvijas Republikas Satversmes burts un gars balstās uz priekšstatu par Latvijas tautu kā augstāko varas nesēju, visu valsts institūciju varas avotu. Valsts iedzīvotājiem ir jābūt tiesībām patstāvīgi izvēlēties Valsts prezidentu. Latvijas tauta nemaz nav nezinošāka par 100 tautas ievēlētiem priekšstāvjiem”, — uzskata Valērijs Agešins, Saeimas „Saskaņas” frakcijas priekšsēdētāja biedrs.

„Saskaņas” frakcija atzīmē, ka Valsts prezidenta pilnvaru apjoms nav jāvērtē kopsakarā ar ievēlēšanas procedūras izmaiņām. Tautas vēlētam prezidentam plašākas pilnvaras nav nepieciešamas. Gudri izmantojot Satversmē piešķirtas pilnvaras, valsts galvai ir visas iespējas rīkoties efektīvi un atbildīgi. Piemēram, viens no instrumentiem, kuru mūsu Valsts prezidenti varētu izmantot aktīvāk, ir valdības sēžu sasaukšana.

”Valsts prezidentam ir lielāka iespēja izteikt savu viedokli un būt sadzirdētam, nekā jebkuram citam valstī. Tautas izraudzītajam prezidentam tauta arī vairāk uzticētos, nekā parlamenta vēlētajam. Tautas vēlēts prezidents veicinātu demokrātijas nostiprināšanu Latvijas valstī, iedzīvotājiem sniedzot tiesības ne tikai ievēlēt prezidentu, bet arī novērtēt viņa darbību”, – uzsvēra Valērijs Agešins.