Liepājas reģionālā slimnīca apņēmusies īsā laikā – jau sākot no 1. janvāra pārņemt visus Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīnikas pakalpojumus, ko sākotnēji bija plānots izdarīt pakāpeniski līdz nākamā gada vasarai. “Piejūras slimnīcas” Onkoloģiskās klīnikas valdes lēmums pilnībā slēgt klīniku no 2020. gada 1. janvāra radījis jucekli jau tā sarežģītajā reorganizācijas procesā.

Minētais ir radījis nopietnu spriedzi pacientu vidū. Arī vairāki ārsti ir atzinuši, ka sākotnēji pacientiem varētu rasties zināmas neērtības un tieši pacienti ir nonākuši ķīlnieku lomā. Saistībā ar minēto reorganizāciju pie mums vērsušies daudzi liepājnieki, kuri pauž pamatotas bažas par onkoloģisko pacientu turpmāku kvalitatīvu ārstēšanu un aprūpi. Mūsu vēlētāji ir ļoti atzinīgi novērtējuši to pakalpojumu kvalitāti, kuri tika sniegti “Piejūras slimnīcas” Onkoloģiskajā klīnikā, kā arī minētajā klīnikā radītos apstākļus. Viennozīmīgi jāatzīst, ka, izvērtējot slimnīcu reorganizāciju, būtu jāņem vērā ne tikai skaitļi, bet arī pacientu, it īpaši onkoloģisko slimību pacientu, un viņu tuvinieku viedoklis. Pamatojoties uz minēto, šodien Valērijs Agešins nosūtīja Veselības ministrei I. Viņķelei oficiālu vēstuli ar lūgumu sniegt viedokli par šo sasteigto reorganizāciju un tās nepieciešamību un sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Vai, Jūsuprāt, ir attaisnojama steiga, kuras dēļ onkoloģisko slimību pacientiem tiek radīta spriedze un varētu rasties zināmas neērtības?

2. Vai Veselības ministrija ir vispusīgi izvērtējusi un atbalstījusi šādu sasteigtu reorganizāciju?

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja