Atbildība par valdības solījumu nepildīšanu gulstas uz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un finanšu ministra Jāņa Reira pleciem, tādēļ neuzticība ir jāizsaka visam Ministru kabinetam.

Ministru prezidentam ir likumā noteikts pienākums vadīt Ministru kabineta darbu, noteikt galvenās politiskās vadlīnijas, nodrošināt un pārraudzīt, kā tiek izstrādāta un īstenota deklarācija par Ministru kabineta iecerēto darbību un rīcības plāns tā īstenošanai.

Krišjānis Kariņš tāpat kā ikviens Ministru kabineta loceklis ir politiski atbildīgs par savu rīcību un papildus tam, politiski atbildīgs par Ministru kabineta darbību kopumā.

Satversmes tiesa (Lietā Nr. 2010-06-01) ir atzinusi, ka Ministru kabinetam ir jāuzņemas politiskā atbildība par valsts budžeta projektu izstrādi. Valdības veidotais 2020. gada valsts budžets un ar to saistītie likumprojekti klaji pārkāpj virkni likumu, tostarp Veselības aprūpes finansēšanas likumā iekļauto normu, kura paredz mediķu atalgojuma palielināšanu par 20%, tā vietā piešķirot veselības aprūpes nozarei vien 60 miljonus eiro, paredzēto papildu 120 miljonu vietā.

Frakcijas “SASKAŅA” deputāti pozitīvi vērtē Ilzes Viņķeles reakciju uz mediķu protestu akcijām, taču vienlaikus norāda, ka veselības ministre ietilpst Ministru kabineta sastāvā un ir līdzatbildīga par izstrādāto 2020. gada valsts budžeta projektu. “SASKAŅAS” deputāti, atbalsta Ilzes Viņķeles demisiju, un uzskata, ka secīgi jāatkāpjas arī visam Ministru kabinetam.

“Saskaņa” sociāldemokrātiskās partijas frakcijas vārdā

Saeimas deputāts

Vjačeslavs Dombrovskis

Foto: Juris Vīgulis, Saeimas Kanceleja