Situācija, kad sakarā  ar ļoti nopietnām apsūdzībām aizturēts Saeimas deputāts, Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” biedrs Jānis Ādamsons,   prasa no mums rīcību, bet tai jābūt precīzai un pamatotai.

Mums kā partijai ir tiesības pārliecināties, ka viens no opozīcijas pārstāvjiem netiek sodīts par savu izaicinošo  spēka struktūru kritiku,  uz ko viņam kā deputātam ir visas tiesības. Mēs vēlamies saņemt paskaidrojumu, kāpēc Saeimas deputāts tika izsekots četrus gadus un krātas 43 iespējamas noziedzīga nodarījuma epizodes, kāpēc šādas darbības netika pārtrauktas nekavējoties.
13. Saeimas  laikā kriminālvajāšanai izdoti vairāki  deputāti, un tas nedara godu Latvijas parlamentam. Taču izskatās, ka paši figuranti šajā situācijā jūtas pietiekami ērti, ieņem augstus amatus un viņus apmierina, ka izmeklēšanas darbības notiek ļoti lēni.
Pretēji līdzšinējai praksei, mēs aicinām drošības struktūras un tiesu instances maksimāli ātri un atklāti izmeklēt J.Ādamsona lietu, sniegt sabiedrībai faktus un neaizbildināties ar  valsts interesēs neizpaužamu informāciju,   kad ir runa par vēlēta deputāta apsūdzību.
SDP “Saskaņa” nebūs saudzīga pret Jāni Ādamsonu, ja nodevība tiks pierādīta. Tāpēc mums ir svarīgi iegūt pārliecinošus pierādījumus. Kamēr tādu nebūs, mēs ievērosim principu, ka ikviens cilvēks ir nevainīgs, iekams viņa vaina nav pierādīta tiesā.