Sociālā stabilitāte. Starpnacionālais miers. Jauna attīstība pilsētai.

“Saskaņa” ir vadījusi Rīgu desmit gadus. Brīvbiļetes sabiedriskajā transportā pensionāriem un skolēniem, brīvpusdienas bērniem, parki un promenādes izgāztuvju vietās, desmitiem izremontētu skolu un bērnudārzu, Līgosvētki krastmalā, miljoniem tūristu, Pasaules koru olimpiāde, Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Pašlaik “Saskaņu” cenšas iznīcināt nevis mūsu kļūdu, bet mūsu panākumu dēļ. Godīgā cīņā “Saskaņu” uzvarēt nav izdevies. Vispirms prettiesiski no amata tika atstādināts Rīgas mērs Nils Ušakovs, pēc tam ar nodevēju palīdzību atlaida domi. Rezultātā Rīga šobrīd nonākusi dubultā krīzē – valdošo partiju mākslīgi izraisītā politiskajā un epidēmijas radītajā ekonomiskajā.

2009. gadā mūsu partijai izdevās pārvarēt krīzi. Mēs ļoti labi zinām, kas patlaban Rīgai ir nepieciešams.

Sociālā stabilitāte

“Saskaņa” ir vienīgā partija Latvijā, kas izpildījusi visus savus vēlētājiem dotos solījumus sociālajā jomā. Neviens, izņemot mūs, nevar saglabāt pilnvērtīgu sociālo atbalstu rīdziniekiem. Rīgā netiks atcelta neviena sociālā programma no tām, kas ieviestas pēdējos desmit gados. Mēs plānojam ieviest arī jaunas atbalsta formas. Piemēram, no 2021. gada Rīgā piešķirt 500 eiro lielu pabalstu katram jaundzimušajam.

Starpnacionālais miers

“Saskaņa” desmit gadus pasargāja Rīgu no jebkādām nacionālisma un šovinisma izpausmēm. Mēs to darīsim arī turpmāk. Turpināsim nodrošināt valsts valodas bezmaksas kursus krievvalodīgajiem rīdziniekiem. Tiks ieviestas fakultatīvas programmas dzimtajā valodā galvaspilsētas mazākumtautību skolās. Rīga vienmēr būs pilsēta, kurā vienādi komfortabli jutīsies gan rīdzinieki latvieši, gan nelatvieši.

Jaunā pilsēta

Pandēmijas izraisītā ekonomiskā krīze vienlaikus gan piespiež, gan sniedz unikālas iespējas pārveidot mūsu pilsētu.

Zaļās zonas. Vēl aktīvāk turpināsim mūsu iesākto parku, atpūtas zonu, pludmaļu, bērnu rotaļu un sporta laukumu, pagalmu remontu un attīstības programmu. Katrā Rīgas apkaimē jābūt vismaz vienam parkam vai skvēram, visiem pieejamiem bērnu rotaļu un sporta laukumiem. Jaunajā zaļās Rīgas izveides programmā lielu uzmanību pievērsīsim pagalmu labiekārtošanai Rīgas apkaimēs.

Sabiedriskais transports. Mēs turpināsim uzlabot gan pakalpojumu kvalitāti, gan to pieejamību. No 2021. gada sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas visiem iedzīvotājiem, kas jaunāki par 24 gadiem un vecāki par 64 gadiem, kā arī bezdarbniekiem 12 mēnešu periodā.

Satiksme. Pēdējo divu gadu laikā Rīgā netiek pilnvērtīgi remontētas ielas, ir pārtraukti lielie projekti, kuriem bija jābūt jau pabeigtiem. Līdz 2021. gada būvdarbu sezonas sākumam tiks izstrādāts jauns plāns, kas noteiks, kā Rīgā tiks organizēta satiksme, lai gājēji, velosipēdisti, sabiedriskais transports, autobraucēji un visi citi, kas pārvietojas pa Rīgu, justos droši un komfortabli. Turpmākie remonti un jaunie būvniecības projekti tiks realizēti tikai kopējās pilsētas attīstības vīzijas ietvaros.

Veselība. Tiks nodrošināts pašvaldības atbalsts, lai pilsētas slimnīcas un poliklīnikas būtu sagatavotas cīņai ar jauniem epidemioloģiskajiem draudiem.

Mājokļi. Aktīvi turpināsim mūsu programmu – 50 procentu pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu māju remontdarbiem.

Skolas. Turpināsim skolu un bērnudārzu labiekārtošanu, nodrošināsim mācību iestādes ar jaunu datortehniku. Sakārtosim attālinātās apmācības procesu, motivēsim jaunos pedagogus strādāt galvaspilsētas izglītības iestādēs.

29. augustā katram rīdziniekam būs jāizdara izvēle. Vienā pusē būs labējās partijas, kas runā par Rīgas restartu, bet patiesībā tām ir cits mērķis – privatizēt pašvaldības uzņēmumus. Otrā pusē – “Saskaņa”, kura vienīgā spēj nodrošināt sociālo stabilitāti, starpnacionālo mieru un mūsdienīgu, sabalansētu Rīgas attīstību.