Pie varas Latvijā ir nonākuši bezatbildīgi populisti, pseidonacionālisti un politiski klauni. Viņu solījumi bija grandiozi, taču jau dažas sekundes pēc vēlēšanām šie solījumi tika izmesti miskastē. Kāpēc? Tāpēc, ka vara bija svarīgāka par principiem un solījumiem. Paši neko nevaram, meklējam ienaidnieku – klasiska tā saucamo “latvisko” politiķu shēma. Tā sākās absurdā cīņa pret Rīgas domi.

Joprojām ir aktuāls prettiesiskais un antikonstitucionālais likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu. Likumprojekts, kuru uzdeva izstrādāt vienas partijas – Nacionālās apvienības – kongress. Pilnīgi neiedomājama situācija demokrātiskā Eiropas Savienības valstī. Pat kompartijas dūžiem būtu ko pamācīties.

Tiek piemēroti dubultie standarti – Saeima vēlas atņemt rīdziniekiem pašvaldības piešķirtās atlaides, bet neviens nerunā par atlaižu atcelšanu Jūrmalā, Siguldā vai, piemēram, Ogrē.

„Saskaņas” un „Gods kalpot Rīgai” komanda jau 10 gadus strādā Rīgas domē ar pavisam citiem mērķiem. Mūsu politiku var raksturot pavisam vienkārši. Tās ir rūpes par cilvēkiem. Par ģimenēm ar bērniem. Par pensionāriem. Par cilvēkiem, kuriem ir grūti. Sociālais atbalsts, pabalsti, bezmaksas braukšana, brīvpusdienas. Nebijušas investīcijas skolās, bērnudārzos, parkos, sporta kompleksos, māju pagalmos, atpūtas zonās, poliklīnikās, slimnīcās, pašvaldības dzīvokļos.

Rīga jau kopš dibināšanas ir bijusi daudznacionāla un multikulturāla. Mēs necenšamies to padarīt ne latvisku, ne krievisku, ne vācisku vai zviedrisku. Mēs pieņemam to, kāda tā ir – skaista, krāšņa un mīļa. Mēs nedalām rīdziniekus pēc nacionālās piederības, reliģiskās pārliecības vai politiskajām simpātijām. Mēs cenšamies palīdzēt visiem. Tāds ir mūsu kristīgās vērtībās balstīts princips.

Tomēr ar katru dienu mums kļūst arvien grūtāk aizstāvēt un realizēt mūsu politiku. Rīdziniekiem, Rīgai, demokrātiski ievēlētai pašvaldībai ir nepieciešama aizsardzība no populistiem un nacionālistiem, ir nepieciešama aizsardzība no galvaspilsētas domes vēlēšanu zaudētājiem.
Šajā sarežģītajā situācijā mūsu komanda ir pieņēmusi lēmumu – aicināt SDP „Saskaņa” valdi iekļaut Eiroparlamenta deputātu kandidātu sarakstā Nilu Ušakovu un Andri Ameriku. Mēs deleģējam divus savus līderus, kuri sevi ir pierādījuši kā rīcības cilvēkus. Cilvēkus, kuri spēj parūpēties par rīdzinieku vajadzībām un kuri arī Eiropas līmenī spēs cīnīties gan par galvaspilsētas iedzīvotāju, gan par visas Latvijas iedzīvotāju interesēm.

“Šis ir manu kolēģu – Rīgas domes deputātu no “Saskaņas” un GKR – lēmums. Un mans grūtākais lēmums pēdējo 10 gadu laikā.”

–  Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētājs

„Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” bloka politika paliek nemainīga. To nodrošinās mūsu komanda 32 domes deputātu sastāvā, mūsu komiteju vadītāju un frakciju priekšsēdētāju – Eiženijas Aldermanes, Oļega Burova, Vadima Faļkova, Baibas Rozentāles, Alekseja Rosļikova, Vjačeslava Stepaņenko, Annas Vladovas, Daiņa Turlā – vadībā. Rīgas mērs Nils Ušakovs un vicemērs Oļegs Burovs turpina strādāt savos amatos.

Par iespējamām izmaiņām Rīgas domes vadībā tiks lemts ”Saskaņas” un „Gods kalpot Rīgai” bloka iekšējās sarunās, vadoties no 2019. gada 25.maija Eiroparlamenta vēlēšanu rezultātiem.

 

Foto: LETA