Šodien Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Saeimas frakcija tikās ar Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti, advokāti Inesi Nikuļcevu.

Prezentējot savu skatījumu uz Satversmes tiesas darbu, Nikuļceva norādīja, ka pašlaik tajā nedaudz pietrūkst skatījuma no iesniedzēja viedokļa, prevalē akadēmiska pieeja. Šajā ziņā viņa vēlētos panākt izmaiņas, norādīja kandidāte.

Deputāti uzklausīja I.Nikuļčevas viedokli par konservatīvu un mūsdienīgu pieeju Satversmes normu piemērošanā, par Satversmes tiesas un likumdevēja kompetencēm, par atsaucēm uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumiem u.c. jautājumos.

“Mūsu frakcija ir noskaņota atbalstīt Ineses Nikuļcevas kandidatūru,” pēc tikšanās norādīja Saeimas “Saskaņas” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins. “Nikuļcevas kundze ir augsti profesionāla juriste, viņa daudzkārt ir panākusi pozitīvus Satversmes tiesas spriedumus. Ja I.Nikuļceva tiks apstiprināta amatā, nešaubīgi, ka ieguvēji būs visa tiesu sistēma un valsts iedzīvotāji.”

Inese Nikuļceva ir strādājusi Tieslietu ministrijā, bijusi Satversmes tiesas tiesneša palīdze. Viņa ir arī Satversmes komentāru līdzautore, tai skaitā autore komentāriem par Satversmes 14. pantu (tautas nobalsošana par Saeimas atsaukšanu), 61. pantu (Ministru kabineta darbība), 77. pantu (Satversmes grozījumu apstiprināšana tautas nobalsošanā) un 98. pantu (pārvietošanās brīvība). Kā advokāte pārstāvējusi Latvijas pilsoņus daudzās lietās Eiropas Cilvēktiesību tiesā. I.Nikuļcevai ir doktora grāds valststiesībās. Viņa pārvalda latviešu, angļu, franču, krievu un vācu valodu.