Šodien, 21. oktobrī, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija skatīja 10 430 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu “Par aizliegumu lietot pesticīdus apdzīvoto lauku māju tuvumā”. “Saskaņas” frakcijas deputāti Artūrs Rubiks un Vitālijs Orlovs pauda atbalstu kolektīvā iesnieguma izskatīšanai komisijas sēdē, lai uzklausītu un izvērtētu visus argumentus.

“Augu aizsardzības līdzekļu jeb pesticīdu plašā, negatīvā ietekme uz dabu (dažādu kukaiņu veidu) un cilvēku veselību, nav tikai mīts. Tādēļ ir jāizvērtē visi “par” un “pret” attiecībā uz to lietošanu apdzīvoto lauku māju tuvumā,” norāda Saeimas “Saskaņas” deputāts Vitālijs Orlovs. “Pesticīdu izmantošana ir stingri jākontrolē un jāreglamentē, turklāt arī Eiropas Savienības institūcijas pieprasa dalībvalstīm risināt esošās pārtikas ražošanas problēmas un samazināt pesticīdu lietošanu par 50%,”piemetina deputāts Artūrs Rubiks.

Kolektīvajā iesniegumā piedāvā noteikt nosacīto kompromisa attālumu – viens kilometrs, kas ļautu ievērojami samazināt kaitīgo vielu ieelpošanas risku, kā arī to nonākšanu dzeramajā ūdenī un uz piemājas dārzu kultūraugiem, tādā veidā mazinot negatīvo AAL ietekmi uz cilvēku veselību.