Jo sabiedriskais transports brauc retāk, jo vairāk cilvēku spiesti kopā pārvietoties tramvajos, trolejbusos un autobusos. Šajā gadījumā ne par kādu 2 metru distances ievērošanu   starp cilvēkiem, kura ir nepieciešama no epidemioloģiskā drošības viedokļa, nevar būt ne runas. «Saskaņa» uzskata, ka par kļūdaino lēmumu, kurš var novest pie cilvēku masveida inficēšanās, atbildība  ir jāuzņemas Rīgas domes pagaidu administrācijai.

No 21. marta Rīgas dome samazinājusi sabiedriskā transporta reisu skaitu vidēji par 20%, pamatojot, ka sabiedriskajā transportā vērojams pasažieru skaita kritums sakarā ar  COVID-19 izplatības noteiktiem ierobežojumiem un rekomendācijām.

– Pēc Rīgas domes atlaišanas visu  atbildību par galvaspilsētas pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem, tostarp, arī pašvaldību uzņēmumu un struktūrvienību lēmumiem, ir jāuzņemas pagaidu administrācijai, kas sastāv no trim valdības lobētiem administratoriem, – saka partijas «Saskaņa» priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs: – Vai šie cilvēki ārkārtas situācijā ir konsultējušies ar epidemiologiem,  pirms tika pieļauta  reisu skaita samazināšana? Kā šādu lēmumu vispār varēja pieņemt, ja no juridiskā viedokļa tas ir pretrunā ar Ministru kabineta noteikumiem, kas nosaka, ka sabiedriskajās vietās cilvēkiem jāievēro 2 metru distance?! Šīs idejas, kas robežojas ar noziegumu, iniciators ir jāsauc pie personiskās atbildības. Mēs ne tikai pieprasām atjaunot atceltos  sabiedriskā transporta reisus, bet arī palielināt reisu skaitu, kā tas jau ir izdarīts Tallinā, lai cīnītos pret COVID-19 izplatību.

No epidemioloģiskās drošības viedokļa sabiedriskā transporta reisu skaita samazināšana ir absolūti nepieļaujama, 25.martā  paziņoja  Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.  Situācijā, kad sākušās vietējās transmisijas, galvaspilsētā kursē pārpildīts  sabiedriskais transports. Kā zināms, piecos gadījumos epidemiologi nevarēja identificēt, kā  cilvēki  inficējušies ar  COVID-19, un iespējams, ka tas  ir noticis sabiedriskās vietās