Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs vērsies pie LR ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, iekšlietu ministra Sandra Ģirģena un vides aizsardzības  un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces, prasot vērtēt Rīgas pagaidu administrācijas rīcību.

“Kopš 21.marta Rīgā tika samazināts sabiedriskā transporta reisu skaits, tāpēc tramvajos, trolejbusos un autobusos notiek cilvēku drūzmēšanās. Šādos apstākļos nekādi nav iespējams ievērot noteikto 2 metru distanci. Taču 2 metru distances neievērošana ir administratīvi sodāms pārkāpums, par ko pienākas sods. Tādējādi Rīgas dome ir izprovocējusi ārkārtas situācijā ieviestā aizlieguma pārkāpšanu. Rīgā jau ir sākusies COVID-19 vietējā transmisija, un pārpildīts  sabiedriskais transports var kļūt par sērgas izplatības perēkli, – norāda Jānis Urbanovičs.

“Saskaņas” priekšsēdētājs atgādina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem, ka viņa tiešais pienākums ir uzraudzīt pašvaldību darbības likumību: “Ārkārtas situācijā nav attaisnojama  VARAM un jūsu kā ministra bezdarbība, pārraugot Rīgas pagaidu administrācijas lēmumus. Jums par to ir jāuzņemas politiskā atbildība, bet par juridisko atbildību ir jālemj tiesībsargājošajām iestādēm.”

“Saskaņas” līderis aicina ģenerālprokuroru veikt visas nepieciešamās procesuālās darbības, lai noskaidrotu, vai SIA “Rīgas satiksme” rīcība un Rīgas domes pagaidu administrācijas un VARAM ministra  bezdarbība   nav kvalificējama kā ārkārtas situācijā ieviesto noteikumu pārkāpums, par kuru vainīgie jāsauc pie atbildības.Vēstulē iekšlietu ministram Jānis Urbanovičs prasa, lai tiktu veikta Valsts policijas izmeklēšana par šo situāciju.

Jānis Urbanovičs: “Krīzes apstākļos nedrīkst pievērt acis uz amatpersonu lēmumiem, kuri balansē uz robežas starp muļķību un noziedzīgu nolaidību. Par to ir jāsaņem pelnīts un bargs sods. Tikai tā varēsim paļauties, ka tie, kas pašlaik lemj par cilvēku veselībai svarīgiem jautājumiem, apzinās savas rīcības sekas un savu atbildību par tām.”