Veselības ministrija 11.martā izplatīja aicinājumu iedzīvotājiem par to, kā rīkoties vīrusa COVID-19 epidēmijas apstākļos. Instrukcijas teksts divu lapu apjomā – tikai latviešu valodā.

 – Koronovīrusa izraisītā epidēmija apdraud ikviena cilvēka veselību. Slimība neizvēlas upurus pēc dzimtās valodas vai pilsonības, vīruss nedala cilvēkus pēc nacionalitātes. Kaimiņos Igaunijā to saprot: iedzīvotājiem informācija tiek sniegta trijās valodās – igauniski, krieviski un angliski, Latvijā – tikai latviski.Tas, ka pie varas esošie nerūpējas par to cilvēku informētību, kuri nepietiekami pārvalda valsts valodu, jau ir pierasta lieta. Taču epidēmijas apstākļos informācijas trūkums apdraud ne tikai to cilvēku dzīvību un veselību, kuri pietiekami nezina latviešu valodu, bet arī visu sabiedrību, – saka 13. Saeimas “Saskaņas” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.

“Saskaņas” deputāti pieprasījumā veselības ministrei Ilzei Viņķelei prasa paskaidrot, kāpēc ārkārtas situācijas apstākļos izlemts sniegt informāciju tikai latviski, kā arī, vai turpmāk, pieaugošo epidēmijas draudu apstākļos, informācija tiks izplatīta arī citās valodās.