“Zemāk vairs nav kur krist!” tā var raksturot koalīcijas iesniegto 2020. gada valsts budžetu, kurā netiek ievēroti likumi un pārkāpts Satversmē nostiprinātais tiesiskās paļāvības princips.  Budžeta projekts klaji ignorē vēl nesen pieņemtos grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredzēja mediķu atalgojumu paaugstināšanu par 20%. Diemžēl ne tikai veselības aprūpe ir tā nozare, kurai valdība nav paredzējusi likumā noteikto finansējumu.  Līdzīgā situācijā atrodas arī izglītības joma. Turklāt neviena no koalīcijas partijām nav izpildījusi nevienu no saviem priekšvēlēšanu solījumiem.

“Saskaņas” frakcijas deputāti iestājas pret valdības bezkompromisa beztiesiskumu.

Šobrīd valdība atkāpjas no saviem solījumiem, nepārprotami pārkāpj likumu un liedz iedzīvotājiem iespēju droši plānot savu dzīvi paredzamajā tiesiskajā vidē.

Frakcijas deputāti iesniedza 73 priekšlikumus, kuri vērsti uz Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeņa uzlabošanu, par centrālām prioritātēm izvirzot mediķu darba samaksas pieauguma nodrošināšanu 77,6.mlj. eiro apmērā un pedagogu darba samaksas nodrošināšanu 9,2. mlj. eiro apjomā. Izskatot gadskārtējo valsts budžetu, bija vērojama neierasti liela opozīcijas deputātu aktivitāte. “Saskaņas” frakcijas deputāti asi kritizēja iesniegto budžeta projektu, debašu karstumā kāpjot tribīnē vismaz 120 reizes.

“Saskaņas” deputātu priekšlikumi ir sava veida “budžeta veidošanas rokasgrāmata valdībai”, ar nepieciešamo rīcību vadlīnijām, lai īstenotu svarīgākās prioritātes.

Pretēji premjera apgalvojumiem, ka Latvija tuvojas Ziemeļeiropas labklājības modelim un līmenim, 2020. gada valsts budžetā pavērās pavisam cita aina. Piemēram, bezdarbnieku pabalsta samazinājumi, atteikšanās no valsts apmaksātām brīvpusdienām, sociālo pabalstu atsaistīšana no minimālās algas un citi pārsteigumi.

“Saskaņas” frakcijas deputāti neatkāpās no savas pozīcijas un kategoriski iebilda pret valdības nolaidīgi veidoto 2020. gada valsts budžetu, pieprasot to atsaukt un izveidot jaunu projektu, kas būs saskaņots ar visiem iepriekš pieņemtajiem Saeimas lēmumiem, un veidots uz atbilstoša tiesiska pamata. Brīdī, kad koalīcija, ignorējot Latvijas parlamentārās demokrātijas sistēmu, ierobežoja opozīciju pilnvērtīgi turpināt debates, “Saskaņas” deputāti atteicās atbalstīt šo farsu un lēma izbeigt savu darbu Saeimas sēdē.