Labdien, rīdzinieki!
Prieks redzēt atbalstītājus!
Prieks redzēt oponentus!
Prieks redzēt visus, kas nav vienaldzīgi!

Par darbiem

Daudziem rīdziniekiem esmu simbols labiem padarītiem darbiem. Gan strādājot domē, gan partijā. Daudz cilvēkiem es esmu simbols visam sliktajam. Patiesība ir droši vien kaut kur pa vidu. Es esmu kopā ar komandu, kolēģiem izdarījis daudz labu lietu, par kurām mēs visi tiešām varam lepoties!

Ir lietas, kuras es neesmu vēl paspējis izdarīt. Ieskaitot tās pašas bedres. Ir kļūdas, kuras esmu pieļāvis pa šiem gadiem. Cik daudz bija un ir labu darbu – jūs, rīdzinieki, vērtēsiet paši. Tikai jums ir tādas tiesības. Par kļūdām un nepadarītiem darbiem – es vēlos jums atvainoties. Piedodiet man!

Un vēl ir lietas, par kurām es esmu drošs, ka es to neesmu darījis – es neesmu veicis nekādas prettiesiskas darbības! To es zinu un baidīties man nav no kā!

Par latviešiem un krieviem

Tagad daži vārdi par latviešiem un par krieviem, par tiem, kas dzīvo Latvijā un kam dzimtā valoda ir krievu.
Vairākums rīdzinieku vērtē manus darbus un manas
neveiksmes nesasaistot to ar tautību un valodām.
Ir daudz cilvēku, kas mani aizstāv tāpēc, ka es esmu krievs. Ir daudz cilvēku, kas mani lamā par to, ka esmu krievs. Es lepojos ar to, ka es esmu krievs un mīlu savu dzimto valodu! Es lepojos ar to, ka es esmu dzimis Rīgā, Latvijā. Un es mīlu Latviju! Mana dzimta valoda ir krievu valoda. Latviešu valoda ir dzimtā valoda manai sievai! Mūsu dēls runa vienādi labi abās valodās. Viņam ir trīs gadi. Es vienmēr cinīšos un aizstāvēšu latviešus, kad viņus kāds mēģina aizskart vai aizvainot! Latvieši ir mana ģimene! Es vienmēr cinīšos un aizstāvēšu Latvijas krievus, tos, kas dzīvo Latvijā un kam dzimtā valoda ir krievu, kad viņus kāds mēģina aizskart vai aizvainot! Krievi ir mana ģimene! Un es vienmēr un visur cīnīšos par Latviju, jo Latvija ir mana dzimtene, citas man nav un nekad nebūs!

Saskaņa

Man sāp sirds, kad es redzu, kad latvieši un krievi konfliktē.
Kad politiķi cenšas savu savtīgu interešu dēļ salikt ar pierēm latviešus un krievus! Tāpēc es esmu “Saskaņā”.
“Saskaņa” vienmēr bija, ir un būs partija, kas iestāsies par to, lai latvieši un nelatviešu dzīvotu vienādi laimīgi un vienādi pārticīgi. Mēs vienmēr bijām, esam un būsim pret tiem, kas uzskata, ka kāds cilvēks ir labāks par otru tāpēc, ka viņš ir latvietis. Vai tāpēc, ka viņš ir krievs.
Pret tiem, kas latviešus var saukt par fašistiem un pret tiem, kas krievus var saukt par okupantiem.
Ar Rīgas piemēru mēs, Saskaņa, esam parādījuši un pierādījuši visai nācijai, ka latvieši un nelatvieši var plecu pie pleca strādāt kopā, nedalot cilvēkus pēc tautības un valodām! Par to mūs mīl un protams daudzi par to mūs ienīst. Ienīst mūs tie, kas var izdzīvot politikā tikai ar sarkanām līnijām. Ap mums var turpināt zīmēt sarkanas, zilas, zaļas, jebkādas līnijas. Tas nemainīs galveno – Saskaņas misiju – stāvēt par mieru un saticību starp latviešiem un nelatviešiem.

Vieni mūs sauc par Kremļa roku, citi par krievu interešu
nodevējiem. Lai ko ar mums nedarītu, kā uz mums nespiestu, kā mūs nesauktu un neapsaukātu, pazemotu un draudētu, – mēs no savas misijas neatkāpsimies! Nekad!

Par rīdziniekiem un politiku

Rīga un rīdzinieki ir kļuvuši par ķīlniekiem negodīgai, savtīgai un netīrai politikai. Ir partijas, kas neko nav izdarījušas, kas ir iesaistītas valsts mēroga skandālos, kas ir knapi iekļuvušas Saeimā, kas zaudēja atbalstu pie saviem vēlētājiem, kas uzmeta savus vēlētājus nākamajā dienā pēc vēlēšanām. Šīs partijas nav spējīgas un nekad nav bijušas spējīgas strādāt. Vienīgais, ko tās prot – traucēt strādāt citiem! Uz tā rēķina šis partijas gadiem ilgi izdzīvo politikā. Tagad šo partiju pārstāvji atkal runā par Rīgas atgriešanu “latviešu” partijām! Partijas kongresos lemj par domes atlaišanu! Tieši par šo ir šodienas mītiņš! Ne par mani, ne par Saskaņu! Bet pret tiem, kas prot tikai lauzt, pret tiem, kas grib sagraut visu, kas ir labs Rīgai. Jo sagraut ir vienkāršāk, nekā kaut ko uzbūvēt pašam!
Šajos apstākļos mans uzdevums, stāvot jūsu priekšā, ir izdarīt visu, lai saglabātu Rīgā mieru un stabilitāti! Lai rīdzinieki, neatkarība no dzimtas valodas un politiskiem uzskatiem neciestu no šis netīras politikas! Lai Rīgas dome varētu turpināt visus savus labus darbus un
izlabot pieļautas kļūdas!

Paldies

Paldies visiem, kas šodien ir šeit Rātslaukumā! Gan
atbalstītajiem, gan oponentiem!
Paldies visiem maniem kolēģiem par to, ka jūs esat
organizējuši šo kopā sanākšanu!
Paldies manai sievai, kas ir man blakus gan, kad viss ir labi. Gan, kad ir ļoti grūti.