Saeimas deputāti no «Saskaņas» pieprasa ekonomikas ministram atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar apkures nenodrošināšanas draudiem Rīgā.

Vairākām dzīvojamām mājām, kuras apsaimnieko SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, pastāv ļoti liela varbūtība, ka siltumenerģijas pakalpojumi 2020./2021. apkures sezonā netiks nodrošināti parādu dēļ. Šajā gadījumā cietīs gan dzīvokļu īpašnieki, kas godīgi apmaksājuši visus rēķinus, gan tie, kuru dēļ izveidojies visa nama parāds. RNP šajā situācijā piedāvā dzīvokļu īpašniekiem vai nu izmantot mājas uzkrājumus remontam, parādu dzēšanai, vai tieši noslēgt līgumus ar pakalpojuma sniedzēju – “Rīgas siltums”.

– Mēs pieprasām ekonomikas ministram situācijas novērtējumu, kā arī atbildi uz jautājumu – kādu, šīs nemaksāšanas krīzes tiesisko risinājumu, kas skar daudzu rīdzinieku intereses, viņš redz? Vai ir sagatavoti attiecīgie grozījumi normatīvajos aktos, vai ir izvērtēta visapšaubāmākā ideja, izlietot dzīvojamās mājas uzkrājumus, parādu dzēšanai? Visbeidzot – vai Ekonomikas ministrija garantē, ka Rīgā apkures sezona sāksies laicīgi? Atgādinu, ka masveida apkuri Rīgā pieslēdz oktobrī,” norāda Saeimas «Saskaņas» frakcijas deputāte un Mājokļa jautājumu apakškomisijas priekšsēdētāja, Regīna Ločmele – Luņova. – Pašlaik, ja mājā ir 100 dzīvokļi, 90 dzīvokļu īpašnieki ir apmaksājuši visus rēķinus, bet 10 – nē, tad tas jau ir iemesls nepieslēgt apkuri. Sociālekonomiskā situācija šodien, bezdarba pieauguma apstākļos ir tāda, ka daudzi rīdzinieki ir sākuši saskarties ar problēmām rēķinu apmaksai. Turklāt tie risinājumi, ko piedāvā RNP, rada lielas šaubas. Pirmkārt, pašreizējais juridiskais regulējums padara par ķīlniekiem godprātīgos dzīvokļu īpašniekus. Otrkārt, izlietot līdzekļus no dzīvojamās mājas remontu uzkrājuma, parādu segšanai ir noziedzīgi, jo tas sekmē dzīvojamā fonda tehniskā stāvokļa pasliktināšanos. Treškārt, individuālo līgumu slēgšana starp dzīvokļu īpašniekiem un “Rīgas siltumu” nav panaceja: tas neatrisinās operatīvi parāda dzēšanas problēmu un tikai palielinās iedzīvotāju izdevumus. Par šādu līgumu apkalpošanu, dzīvokļu īpašniekiem būs jāmaksā atsevišķi ikmēneša maksa.

Saeimas deputāti no «Saskaņas» uzskata, ka Ekonomikas ministrijai ir jāiejaucas situācijā, sākoties apkures sezonai Rīgā.

 

Foto: Saeimas kanceleja