Ja Latvijas radio un Latvijas Televīzija izveido vairākas programmas, tad vienas programmas vai vienas programmas daļas ētera laiks tiek atvēlēts pārraidēm svešvalodās. Šādu grozījumu “Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā” iesniedza Saeimas «Saskaņas» frakcijas deputāti.

Pašlaik likumprojekts ietver formulējumu, kas paredz, ka Latvijas radio un Latvijas Televīzija VAR atvēlēt laiku raidījumiem svešvalodās – skaidrs, ka vairumā gadījumu – krievu valodā. Faktiski runa ir par krievvalodīgajiem LR-4 radio un LTV-7 raidījumiem. “«Saskaņa» uzskata, ka vārds “var” ir lieks. Pašreizējais formulējums praktiski ļauj izskaust no ētera raidījumus krievu valodā. Tas ir, šādā formulējumā, laiku tādiem raidījumiem var atvēlēt, bet var arī neatvēlēt”, norāda «Saskaņas» deputāte Regina Ločmele-Luņova. “Mēs uzskatām, ka no likuma ir jāizslēdz šādi riski, un piedāvājam citu formulējumu – atvēlēt raidījumiem svešvalodās,” precizē Saeimas deputāte.

«Saskaņa» uzsver, ka, gadījumā, ja sabiedrisko masu mediju mērķis, kas dzīvo, uz valsts budžeta rēķina, tātad uz nodokļu maksātāju rēķina – ir atspoguļot dažādu sabiedrības daļu viedokļus – tad raidījumiem, lielākā mazākumtautības valodā, ir jāgarantē laiks ēterā.

Foto: Saeimas kanceleja