Saeimas «Saskaņas» frakcijas deputāti uzskata, ka naudas sodu piemērošana par mutes un deguna aizsegu nelietošanu nerisina epidemioloģiskās drošības jautājumus, tāpēc neatbalstīs šos grozījumus “Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā”.

“Valdībai vispirms ir jāizpilda savi solījumi un ar maskām jānodrošina visi trūcīgie un maznodrošinātie cilvēki, kuri paši tās nevar iegādāties. Vēlme sodīt vairāk demonstrē valdības apjukumu pašreizējā situācijā, nevis palīdz cilvēkiem pasargāt sevi un apkārtējos,” norāda «Saskaņas» frakcijas priekšsēdētāja biedrs Valērijs Agešins. “Iespējams, šādu likumprojektu gatavotājiem trūkst priekšstata, cik daudzi cilvēki mūsu valstī dzīvo trūkumā. Viņiem pietūkst naudas ikdienas vajadzībām, tās nav arī maksu iegādei, un ir ciniski viņus par to sodīt”.

“Pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, valdība imitē darbu, nevis rīkojas. Sejas aizsegu nepieejamība ir reāla problēma, īpaši vidē, kur inficēšanās riski ir īpaši augsti. Kā mūs informēja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāvji, aizsargmasku nepietiek patversmju klientiem un citiem galvaspilsētas trūcīgajiem cilvēkiem, tās pašlaik ir nodrošinātas tikai sociālajiem darbiniekiem,” saka «Saskaņas» frakcijas deputāte Regīna Ločmele.

Tieslietu ministrijas sagatavotajā likumprojektā paredzēts, ka par mutes un deguna aizsega nelietošanu fiziskai personai piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 10 līdz 50 eiro. Administratīvā pārkāpuma procesu veic pašvaldības policija vai Valsts policija.