Frakcijas “Saskaņas” paziņojums

Pašreizējā pandēmija liek Latvijas iedzīvotājiem arvien vairāk laika pavadīt mājās. Tomēr Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome vienā dienā simtiem tūkstošu skatītāju atņēma vairākus iecienītākos kanālus. Kabeļu operatori ir spiesti steidzami izslēgt kanālus, un viņiem nebūs viegli atrast aizstājējus. Tas viss palielina jau tā valdošo psiholoģisko diskomfortu un depresiju sabiedrībā, provocē cilvēkus uz emocionālu stresu.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadība neuzskatīja par nepieciešamu paskaidrot viņu soļa juridisko pamatu plašai auditorijai, galvenokārt nacionālo minoritāšu pārstāvjiem. Pat ja kanālu atvienošanu izraisa autortiesību problēmas vai citi pārkāpumi, administratīvās darbības veids tiek uztverts kā patvaļīgs.

Mēs, “Saskaņas” deputāti, aicinām Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes amatpersonas izvērtēt savas rīcības sekas, salīdzinot tos ar vispārējo situāciju mūsu valstī. Mēs ceram, ka atbildīgās personas iesaistīsies dialogā ar sabiedrību. Nākamtrešdien, 17. februārī, plkst. 14.30 SDP “Saskaņa” frakcija ir uzaicinājusi uz sarunu NEPLP priekšsēdētāju, lai saņemtu pilnu informāciju par izveidojušos situāciju un tiesiskām iespējām tuvākajā laikā atjaunot aizliegto TV kanālu retranslāciju Latvijā.