Saeimas Prezidijā iesniegti grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atalgojumu”, kuros noteikts, ka Ministru kabineta locekļiem un ministriju parlamentārajiem sekretāriem algas tiek iesaldētas līdz 13.Saeimas pilnvaru termiņa beigām – līdz 2022.gada novembrim.

Likumprojektu parakstījuši 35 opozīcijas deputāti – no “Saskaņas”, ZZS, kā arī neatkarīgie deputāti. Saeimas ārkārtas sēde ir jāsasauc 48 stundu laikā.

– Pēc premjerministra Krišjāņa Kariņa uzrunas televīzijā jau vispār nav skaidrs, par ko valdības locekļi saņem algu. Vai par konstatējumu, ka valstī viss ir slikti, un būs vēl sliktāk?! Par kādu atalgojuma pielikumu ministriem var būt runa, kad valsts grimst dziļā sociāli ekonomiskā krīzē, kad pieaug valsts 2021.gada budžeta deficīts? Lēmums par algu pieauguma iesaldēšanu Ministru kabineta locekļiem un ministriju parlamentārajiem sekretāriem ir jāpieņem nekavējoties, – norāda parakstu vākšanas iniciatore, Saeimas “Saskaņas” frakcijas deputāte Regīna Ločmele.