Saeima ceturtdien, 16. aprīlī, ārkārtas sēdē apstiprināja Ministru kabineta pieņemtos rīkojumus saistībā ar ārkārtējo situāciju, kas izsludināta ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.

Opozīcijas deputāti, tostarp «Saskaņa», iesniedza priekšlikumus likumprojektam “Grozījumi likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid- 19 izplatību”, kas paredz uz laiku, kamēr valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ ir  pārtraukta mācību procesa norise klātienē, noteikt, ka visi izglītojamie, kuri līdz ārkārtējās situācijas izsludināšanai  apguva izglītības programmas klātienē, ir nodrošināmi ar valsts atbalstu ēdināšanai atbilstoši Izglītības likumam un Ministru Kabineta noteikumiem. Nodrošinot pašvaldībām tiesības patstāvīgi izvēlēties  veidu, kādā organizējama izglītojamo ēdināšana.

“Brīvpusdienas ir jānodrošina visiem bērniem, kuri apgūst  pamatizglītības programmas 1., 2., 3. un 4. klasē, bez jebkādiem izņēmumiem! Šobrīd Ministru kabineta rīkojums paredz ēdināšanu tikai tiem bērniem, kuri atbilst noteiktai kategorijai, proti- tiem bērniem,  kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm. Šāds risinājums neparedz atbalstu bērniem ar īpašām vajadzībām,”skaidro Saeimas «Saskaņas» frakcijas deputāte Regīna Ločmele- Luņova.

Ir jāparedz iespēja piešķirt tiesības valsts budžetu izmantot visiem bērniem bez jebkādām īpašām kategorijām, ļaujot pašvaldībām pašām izvēlēties  efektīvāko veidu, kādā organizējama izglītojamo ēdināšana.