“Pēdējos mēnešos un īpaši pēdējās nedēļās pret “Saskaņu” vērsts bezprecedenta prettiesisks, tostarp absolūti politiski motivēts spiediens. Situāciju pasliktina iepriekš nepieredzēta politiskā krīze valstī – Saeimā ievēlētās partijas kopš oktobra nav spējīgas vienoties par valdības izveidi. Lielākā frakcija Saeimā – “Saskaņas” frakcija – no procesa ir vienkārši izslēgta. Pārējās partijas šajā laikā ir aizņemtas tikai ar cīņu par krēsliem, bet valsts tikmēr dzīvo bez budžeta.

Tajā pašā laikā partijas, kuras Latvijas iedzīvotāji tikko “sodīja” par daudzajām kļūdām un skandāliem, un kuras zaudēja lielas savu vēlētāju daļas atbalstu, cīnās par rīdzinieku demokrātiski ievēlētās galvaspilsētas domes atlaišanu. Tas tiek darīts Ziemeļkorejas stilā, kad lēmumi tiek pieņemti partiju kongresos. Jebkurā citā ES dalībvalstī tas pēc definīcijas būtu nepieļaujami.

Turklāt Rīgas domei vēl pirms jebkāda valsts budžeta pieņemšanas plānots atņemt vairāk nekā 20 miljonus eiro, kurus iepriekš noslēgta līguma ietvaros pašvaldībai pienācās saņemt no Finanšu ministrijas kā kompensāciju par nodokļu reformu. Diezgan neprasmīgi veiktu reformu.
Uz “Saskaņas” deputātu pleciem Rīgas domē gulstas atbildība mūsu vēlētāju un visu rīdzinieku priekšā – saglabāt stabilitāti pilsētā un nodrošināt normālu pašvaldības funkcionēšanu, kā arī tālāko pilsētas attīstību pašreizējos sarežģītajos apstākļos.
Šajā situācijā „Saskaņas” darbā Rīgā sākusies nozīmīga reorganizācija. Pirmais posms – izmaiņas divu komiteju un frakcijas vadībā. Vadims Baraņņiks un Olga Veidiņa ir pieņēmuši lēmumu pāriet no Satiksmes un transporta lietu komitejas un Sociālo jautājumu komitejas vadītāju amatiem uz „Saskaņas” frakcijas priekšsēdētājas vietnieku amatiem.

Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītāja amatam izvirzīts mūsu kolēģis Vadims Faļkovs, Sociālo jautājumu komitejas vadītāja amatam – Baiba Rozentāle.

Īpaši gribu atzīmēt, ka Vadims Faļkovs daudzus gadus ir strādājis par trolejbusa vadītāju un pat pēc ievēlēšanas domē turpināja apvienot deputāta amatu un trolejbusa vadītāja darbu. Tas pašlaik ir ārkārtīgi svarīgi uzņēmumam „Rīgas satiksme” , jo darba kolektīva interešu aizstāvības jautājumi mums ir prioritāte.
Savukārt Baiba Rozentāle ir bijusi veselības ministre. Šī pieredze kritiski svarīga pašlaik, kad mēs dzīvojam pilnīgas neskaidrības apstākļos gan par valdību, gan par Labklājības un Veselības ministriju turpmākajiem plāniem.

Visi lēmumi frakcijā tika atbalstīti vienbalsīgi.

Šodien tiek sasauktas divas ārkārtas sēdes – Sociālo jautājumu komitejas plkst. 12.00 un Satiksmes un transporta lietu komitejas plkst. 15.00. Šo komiteju sēdēs tiks ievēlēti jauni vadītāji.”