Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs vērsies ar atklātu vēstuli pie satiksmes ministra Tāļa Linkaita. Vēstulē norādīts, ka vairāku profesiju pārstāvji ārkārtas situācijas apstākļos savas darba specifikas dēļ ir īpaši neaizsargāti, jo valdības izstrādātie sociālās aizsardzības mehānismi uz viņiem var neattiekties. Opozīcija aicina parūpēties par jūrniekiem, kuri strādā gan uz Latvijas jurisdikcijai pakļautiem, gan ārzemju kuģiem.

Vēstulē Jānis Urbanovičs prasa Satiksmes ministrijai sniegt informāciju, kādi palīdzības sniegšanas mehānismi jau iedarbināti, lai atbalstītu jūrniecības nozarē strādājošos Latvijas valstspiederīgos. Tāpat “Saskaņas” līderis vēlas noskaidrot, cik jūrnieku šobrīd oficiāli atrodas dīkstāvē, saņem dīkstāves pabalstu un kāds ir tā vidējais apmērs. “Saskaņa” vēlas saņemt informāciju arī par to, cik no ārzemēs esošajiem jūrniekiem grib atgriezties Latvijā un kā viņiem tiks palīdzēts.

“Šajos specifiskajos apstākļos valsts pienākums ir nodrošināt atbalstu ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Mēs vēlamies iegūt pārliecību, ka jūrnieki nav palikuši ārpus uzmanības loka”, norāda Jānis Urbanovičs.