Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Saeimas frakcija uzskata, ka visi lēmumi par turpmākajiem pasākumiem Covid -19 radītās krīzes seku pārvarēšanai un tautsaimniecības atbalstam jāizskata parlamentā, iesaistot to apspriešanā opozīciju un maksimāli plaši informējot sabiedrību.

Ceturtdien, 4.jūnijā, Saeimā likumprojektu par Covid-19 izplatības radītā valsta apdraudējuma un tā seku novēršanu piedāvāts izskatīt steidzamības kārtībā, tādējādi ievērojami ierobežojot deputātu iespējas debatēt un iesniegt priekšlikumus tā uzlabošanai.

“Mēs iestājamies par tiesiskās stabilitātes nodrošināšanu, par sociālās palīdzības sniegšanu un plašiem atbalsta pasākumiem tautsaimniecībai. Taču likumprojekts sniedz pārāk plašas pilnvaras Ministru kabinetam, kas ļauj valdībai vienpusēji pieņemt lēmumus bez Saeimas akcepta. Daudzu lēmumu pieņemšana tiek deleģēta pat vienpersonīgi finanšu ministram,” norāda Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāts no “Saskaņas” Vjačeslavs Dombrovskis. “Valdības un koalīcijas līdzšinējā rīcība nerada pārliecību, ka šādā formātā lēmumi vienmēr tiks pieņemti sabiedrības interesēs.”

“Saskaņa” uzsver, ka pašlaik valdošā koalīcija rīkojas ar līdzekļiem vairāku miljardu apmērā, kas ir aizņēmumu nauda un būs jāatmaksā, tāpēc jebkuriem lēmumiem par tās izlietojumu ir jābūt absolūti caurspīdīgiem.

“Mūsu frakcija iebilst pret nepamatotu valdības pilnvaru paplašinājumu un pieprasa stingru parlamenta kontroli pār valdības darbu šajā krīzes pārvarēšanas periodā. Tikai tā sabiedrība varēs pārliecināties, ka lēmumi tiek pieņemti vispārējās, nevis šaurās koalīcijas partiju interesēs,” uzsver V.Dombrovskis.

Foto: Saeimas kanceleja