Likumā “Par pašvaldībām” ir uzskaitīti 11 pienākumi, kas jāpilda vietvaras vadītājam – jāvada domes sēdes, jāorganizē pašvaldības darbs, jāparaksta dokumenti utt.

Taču, manā ieskatā, katram mēram, kurš vēlas būt cilvēku cienīts un novērtēts, pats galvenais pienākums ir aizstāvēt savu iedzīvotāju intereses un būt kopā ar viņiem – kā dziesmusvētkos, tā kapusvētkos; ja vajag, arī Baltkrievijas konsulāta rīkotā pasākumā. Tagad par šī sava pienākuma pildīšanu no Daugavpils mēra Andreja Elksniņa bargā tonī tiek prasīti paskaidrojumi.

Daugavpils ir izteikti daudznacionāla pilsēta, un baltkrievi tajā ir viena no skaitliski lielākajām etniskajām grupām. Daudzi daugavpilieši izmanto bezvīzu režīma iespējas, lai apmeklētu Baltkrieviju, kuras robeža ir tikai 35 km attālumā. Daudzus pierobežā saista radniecības saites, piemiņas vietas uc. Tāpēc mēram ir pienākums vietējā līmenī uzturēt attiecības ar Baltkrievijas konsulāta pārstāvjiem, kuri legāli darbojas Daugavpilī.

Latvija viennozīmīgi nosoda Lukašenko režīmu, taču arī šajā starpvalstu attiecību sliktākajā posmā ir vieta “tautas diplomātijai” –
– iespējai sarunāties ar saviem kaimiņiem. Tāpēc kopā ar “Latvijas Baltkrievu savienības” un arī Ukraiņu biedrības “Mrija” pārstāvjiem pilsētas mērs piedalījas Baltkrievijas dienas pasākumā. Jo katram vietvaras pārstāvim ir pienakums būt tur, kur ir viņa ļaudis. Elksniņam tāds darbs – iestāties par daugavpiliešiem.