Piezīme Nr.1

Pašizolācija, kāda noteikta visiem Saeimas deputātiem, nolikusi arī mani tuvāk televizoram, internetam u.c. informācijas avotiem. Sekoju ziņām dažādos kanālos un dažādās valodās. Ieklausos teiktajā un nepateiktajā – cilvēkam ar manu dzīves pieredzi svarīgi liekas analizēt arī to, kas paliek starp rindiņām. Un bažas pieaug.
Nav pat aptuvenu prognožu, kad šī COVID ballīte varētu beigties. Zāļu pret to nav, vakcīnu nav… Miljards zemes iedzīvotāju atrodas pašizolācijā/karantīnā/slimnīcā/kapsētā, un pie tā visa vainīgs tas viens Uhaņas sikspārnis??
Pasaules varenie mainījuši toņkārtu, un viņu TV intervijās arvien vairāk saklausāms vāji slēpts satraukums.Vai viņi zina ko tādu, par ko mums nestāsta? Dzirdam, cik plaušu ventilācijas iekārtu, cik reanimācijas gultu tiek gatavots – neizskatās, ka prognozē Singapūras variantu, drīzāk gan jaunas Itālijas. Kas tāds pasaulē ir ticis saķīmiķots, kāds drauds ir izlaists no būra, ar ko vairs zinātne netiek galā?
Cilvēki reaģē dažādi, lielākoties daloties divās grupās: bezrūpīgajos un panikas pārņemtajos. Bet ne viens, ne otrs variants nepasargās. Vienīgā pareizā stratēģija ir – rūpes par saviem tuvajiem cilvēkiem, par apkārtējiem, arī par sevi. Sargāties un pasargāt. Neļaut šim indīgajam nanometru izmēra puteklim iekļūt jūsu mājās.

Piezīme Nr.2

Un vai mēs neteicām, ka tā būs? Ka “gaišajiem spēkiem”, “lietussargu revolucionāriem” Satversmes 81.pants traucēja tikai tāpēc, ka tas bija instruments “nepareizās” Kalvīša valdības rokās? Ne tāpēc, ka būtu pārdomāti sabalansēts visu varas atzaru līdzsvars, bet gan tāpēc, ka konkrēti politiķi konstitūciju izmantoja savstarpējo rēķinu kārtošanai, neprognozējot iespējamās sekas…
Tagad valstij parādījusies griba šo pantu transplantēt atpakaļ, uzlabotu un “mūsdienīgu”. Jā, ir ārkārtas situācija, un rīkoties vajag ātri. Bet vai mēs varam uzticēties šai valdībai? Koalīcijai, kas tik daudz reižu jau ir “uzmetusi”? Shēmojusi un blēdījusies? Vai ārkārtas situācijas dēļ demokrātijas jēga ir principā izsmelta?
Ja nu dot valdības rīcībā šo iespēju pašiem ražot arī likumus, tad ar visstingrāko atbildību par rezultātu. Līdz pat personīgai atbildībai, ar konkrētiem pantiem sodu likumos. Un tiem jābūt bargiem sodiem, lai nerastos lieki kārdinājumi ārkārtas situācijas aizsegā arī kādu nevalstisku labumu izkārtot…