ES regula strikti nosaka: ja pasažieris iegādājies biļeti, bet lidojums nav nodrošināts, viņam ir jāpiedāvā cits lidojums vai arī jāatdod naudu atpakaļ. Turklāt aviokompānijai tas jāizdara septiņu dienu laikā.

Iespējams, tas neskanēs sociāldemokrātiski, bet es aicinu šo pasažiera tiesību normu pārskatīt, ņemot vērā pašreizējo krīzi un neziņu par to, kad dzīve atgriezīsies normālās sliedēs. Citādi mēs nogalināsim paši savu AirBaltic. Mēs jau tā esam daudz maksājuši, lai šis uzņēmums varētu strādāt un attīstīties. Jo AirBaltic – tās ir darbavietas un veselas nozares, kuras Latvija var pazaudēt.

Protams, cilvēkam, kam zudusi iespēja kaut kur aizlidot, gribas pastāvēt uz savām Eiropas aizsargātajām tiesībām. Taču šis gandarījums par nedēļas laikā atgūtiem dažiem desmitiem (nu kaut vai simtiem) eiro būs īslaicīgs. Un pēc tam var izvērsties par daudzu gadu garumā liegtu iespēju vispār kaut kur aizlidot no Rīgas. Vienas olas dēļ būtu vērts nogalināt vistu?!

Eiropas regula ir jāmaina, jo ārkārtas situācijā nevajadzētu uzstāt uz mierlaiku ērtībām. Lidsabiedrībām ir jādod iespēja septiņu dienu termiņu pagarināt uz gadu, piemērojot vai nu naudas atmaksu, vai vaučeri.
Gribu cerēt, ka mūsu Satiksmes ministrijai kopā ar visiem “gaišajiem spēkiem” Eiropas struktūrās izdosies to stingri argumentēt, lai EK transporta komisāre Adīna Valeana sadzirdētu.

Galamērķi jau nekur nepazudīs. Tikai tie nebūs aizsniedzami, ja nebūs, kas uz tiem aizlidos.

Foto: runway.com