Ja jau Skultes LNG termināls sniegšot Latvijai būtisku labumu un tam ir paredzēts piešķirt Nacionālā interešu objekta statusu – tad būtu pamatoti rīkot konkursu, lai noteiktu labāko šī projekta īstenotāju un izvēlētos Latvijas sabiedrības interesēm atbilstošāko risinājumu.

Valdība izskata šo jautājumu slēpjoties no sabiedrības, tā arī nespējot vēl joprojām ar aprēķiniem un faktiem pamatot šī projekta izdevīgumu Latvijas sabiedrībai.Ir tikai solījumi, ne ar ko nepamatoti apgalvojumi, un no konteksta izrauti atsevišķi fakti.

Ne valdība, ne šī projekta virzītāji joprojām nav spējuši sabiedrībai prezentēt jel kādus ticamus aprēķinus, kas parādītu kā caur Skultes LNG terminālu mēs varēsim iepirkt daudz izdevīgāk to pašu gāzi, kuru mēs varētu nopirkt caur Klaipēdas un Paldisku (būs rudenī) termināliem.

Latvijas varas mazspējīgās, nekompetentās un bezatbildīgās rīcības rezultātā nav panāktas nepieciešamās vienošanās, lai Latvija tiktu droši nodrošināta ar nepieciešamo gāzes daudzumu nākošajai apkures sezonai – tas pagaidām ir vienīgais arguments, kāpēc šai varai vajadzētu celt sašķidrinātās gāzes termināli.

Vai tiešām nebija iespējams Baltijas valstīm savā starpā vienoties, kā kopīgi visefektīvākajā veidā varētu sevi nodrošināt ar vajadzīgajām gāzes piegādēm, ja ar Klaipēdas un Paldisku terminālu jaudām pilnībā būtu nodrošināti?

“Mums pieder IPGK – kritiski svarīga gāzes apgādes infrastruktūra visam Baltijas reģionam. Latvijas premjeram jau pavasarī vajadzēja sasaukt kopā visus Baltijas premjerus un vienoties par veicamajiem darbiem un saskaņotu rīcību, lai Baltijas valstis droši apgādātu sevi ar nepieciešamajiem gāzes apjomiem. Kāpēc uzturēt trīs terminālus, ja pietiktu ar diviem? Kam tas būs izdevīgi?… Turklāt, gāzes patēriņš ir jāvērtē ilgtermiņā – mērķtiecīgi rīkojoties to būtiski varētu samazināt, ja vien būtu bijusi politiskā griba.

Tā vietā lai lobētu grozījumus Enerģētikas likumā Skultes LNG termināļa celtniecībai, Latvijas sabiedrības interesēm atbilstošāk būtu bijis grozīt likumus, lai varētu uzsākt plašu un Latvijas sabiedrībai pieejamu ēku siltināšanas programmu, un pāreju uz atjaunojamajiem energoresursiem.

Kamēr uzceltu šo Skultes LNG, gāzes patēriņu varētu būtiski samazināt – valstij vienkāršojot ēku siltināšanas procedūru, līdzdarbojoties siltināšanas procesa uzsākšanā (nodrošinot energoauditu un projektu izstrādi), palīdzot ar finansējumu un tā pieejamību (nevis tērējot naudu gāzes izdevumu subsidēšanai), tādejādi padarot siltināšanas procesu pieejamu plašai sabiedrības daļai – jo sevišķi tai, kurai apkures izdevumi sastāda visnozīmīgāko izdevumu daļu.

Tas būtiski samazinātu ne tikai mūsu siltuma rēķinus, bet arī Latvijas atkarību no gāzes. Ak, nu jā – bet tad jau nevajadzētu celt to gāzes terminālu?! Šai varai tas nav izdevīgi, tas nedotu tai iespēju īstenot OIG (obligātais iepirkums gāzei) afēru”- tā norāda “Saskaņas” Ministru prezidenta kandidāts un OIK afēras atmaskotājs, Ivars Zariņš.