Saeimas “Saskaņas” frakcijas deputāti vērsās pie Ministru prezidenta K.Kariņa ar pieprasījumu par neatbilstošu respiratoru iepirkumu no SIA “TITLED”, par attiecīga Ministru kabineta lēmuma pieņemšanu, par respiratoru izlietojumu un par respiratoru novēlotu testēšanu akreditētā laboratorijā.

K.Kariņam ir iesniegti arī Deputātu jautājumi – sniegt savu viedokli par to, kuri ministri ir atbildīgi par radušos situāciju, kā arī par to, kas būtu jādara valdības vadītājam šajā situācijā.
“Ņemot vērā viņa valdības ministru izteiktos pārmetumus un bažas par savu “kapteini” – šī būs lieliska un uzskatāma iespēja K.Kariņam parādīt ne tikai tautas priekšstāvjiem, bet arī visai sabiedrībai, kāds viņš ir “kapteinis”, un kā prot vadīt savu kuģi, paša komandas saceltajā vētrā”, tā pieprasījuma iesniedzējs, deputāts Ivars Zarinš.

Saskaņā ar līdz šim izskanējušo informāciju no Aizsardzības ministrijas, Valsts kontroles ziņojuma un medijiem, pavasarī Latvijas iestādēm iepirktie SIA “TITLED” 999 540 respiratori, nav atbilstoši noteiktām prasībām. Šie respiratori tika izdalīti dažādās nozarēs maijā un jūnijā, bet primāri veselības aprūpē, tai pat laikā testēšana veikta tikai gandrīz pusgadu pēc respiratoru pieņemšanas.

Jau šī gada maijā, Saskaņas deputāti iesniedza savu pieprasījumu K.Kariņam par šo aizdomīgi veikto iepirkumu, taču ar koalīcijas deputātu balsīm šis pieprasījums tika noraidīts kā nepamatots.

Pēc publiski atklātajiem faktiem, par šī iepirkuma neatbilstību, “Saskaņas” deputāti ir atkal vērsušies pie Ministru prezidenta, lai saņemtu skaidrojumu vairākiem jautājumiem, tostarp: kuras iestādes, institūcijas vai uzņēmumi un kādā apjomā saņēmuši neatbilstošos VAMOIC iepirktos “TITLED” piegādātos respiratorus? Cik fiksētas inficēšanās ar COVID-19 iestādēs, institūcijās vai uzņēmumos kopš šo respiratoru saņemšanas, izdalot visas konkrētās iestādes, uzņēmumus vai institūcijas, tostarp ārstniecības, kas saņēma šos VAMOIC iepirktos “TITLED” piegādātos neatbilstošas kvalitātes respiratorus? Kādas konkrēti alternatīvas par respiratoru iegādi tika izvērtētas iepretim ar “TITLED” respiratoru bez atbilstošu izcelsmes dokumentu pieņemšanas? Kāpēc neatbilstošie respiratori netika testēti ātrāk un vai tika veiktas visas darbības, lai to panāktu – konkrēti: kuras amatpersonas apzināja konkrēti kuras laboratorijas un saņēma kādus to piedāvājumus, kāpēc līgums par testu veikšanu noslēgts gandrīz mēnesi pēc pieņemšanas, bet samaksa veikta vēl trīs nedēļas vēlāk?
Un – kurš ministrs par to visu ir atbildīgs?

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli, Ministru prezidenta pienākums ir sniegt atbildes uz šiem jautājumiem nedēļas laikā – līdz nākošajai Saeimas sēdei.

Foto: Saeimas kanceleja