Saeimas frakcijas “Saskaņa” deputāts, Latvijas Krievu mācībvalodu skolu atbalsta asociācijas priekšsēdētājs Igors Pimenovs vērsās pie izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas un Saeimas Izglītības komisijas vadītāja Arvila Ašeradena ar pieprasījumu pārskatīt attālināto mācību situācijā Izglītības ministrijas īstenoto mazākumtautību izglītības politiku un nodrošināt iespēju mācībām krievu valodā.

LAŠOR pievērš uzmanību ministres Šuplinskas iepriekš paustajam, ka izglītojošā TV kanāla “Tava klase” “bērniem būs iespēja mācīties arī mazākumtautību valodas, kas Latvijā radušas savas skolas, piemēram, baltkrievu, igauņu, lietuviešu, poļu un arī citas valodas”. Tikmēr tiek augstprātīgi noklusēts, ka vēl iepriekšējā gadā 96 procenti no visiem skolēniem, kuri mācījās mazākumtautību izglītības programmās, gandrīz visus mācību priekšmetus varēja apgūt pilnībā vai daļēji krievu valodā. Patlaban krievu valodas stundas televīzijā notiek vien latviešu skolu skolēniem kā svešvalodas nodarbības.

Paziņojumā LAŠOR norāda, ka izglītojošs TV kanāls “Tava klase” ir izveidots, izmantojot valsts budžeta līdzekļus, un tam ir jāpielāgojas kaut vai valsts noteiktajam tiesiskajam regulējumam, tomēr attālinātās nodarbības televīzijā visos priekšmetos notiek tikai latviešu valodā. Attālināto mācību apstākļos mācību satura apgūšana latviešu valodā, īpaši 1.-6. klasēs, krievvalodīgo ģimeņu bērniem kļūst ārkārtīgi grūta, bet reizēm pat neiespējama, strauji pazeminās mācīšanās motivācija, krītas izglītības reputācija.