Saeimas “Saskaņas” frakcijas deputāts Andrejs Klementjevs ir sagatavojis grozījumus likumam “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, paredzot bezdarbnieka palīdzības pabalsta apmēra palielināšanu un tā izmaksas termiņa pagarināšanu.

Jāatgādina, ka šis pabalsts tika ieviests saistībā ar COVID-19 pandēmiju. Tā mērķis – palīdzēt cilvēkiem, kuriem jau ir beidzies oficiālais bezdarbnieka statusa termiņš, bet tā arī nav izdevies atrast darbu. Pieprasīt šādu pabalstu var cilvēks, kuram parastais bezdarbnieka pabalsta izmaksas termiņš beidzies pēc 2020.gada 12. marta. Šāda pabalsta apmērs ir 180 eiro, un to maksā ne ilgāk kā četrus mēnešus.

“Martā būs pagājis jau gads kopš pirmās ārkārtas situācijas izsludināšanas sakarā ar COVID-19. Sociāli ekonomiskā situācija nav uzlabojusies, bet tikai pasliktinās, atkal ir spēkā ārkārtas situācija.
Turpinās uzņēmumu slēgšana un darbinieku atlaišana. Cilvēkiem ir ļoti grūti atrast darbu, viņi paliek bez iztikas līdzekļiem. Pabalsta izmaksas periods ir jāpagarina no 4 mēnešiem līdz 6 mēnešiem, bet pabalsta apmērs jāpalielina no pašreizējiem 180 eiro uz 250 eiro. Īpaši svarīgi to darīt ir tagad, ziemā, kad palielinājušies
komunālo maksājumu rēķini,” saka Andrejs Klementjevs.

Likumprojektu parakstījuši gan Saeimas “Saskaņas” frakcijas deputāti, gan citu parlamenta frakciju pārstāvji.

Foto: Saeimas kanceleja