Inflācija Latvijā jau sasniegusi 13% un turpina strauji augt.Taču pensijas tikpat strauji šim procesam netiek līdzi.
Saeimas Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” frakcija uzskata, ka vienīgais atrisinājums šai traģiskai situācijai
priekš simtiem tūkstošu senioru, ir pensiju indeksācija divas reizes gadā.

Maijā katrs pensionārs Latvijā inflācijas dēļ zaudējis jau 80 eiro. Eksperti prognozē, ka decembrī mājokļa un apkures rēķinus nespēs samaksāt ap 300 000 pensionāru.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš solīja, ka valdība līdz maijam iesniegs priekšlikumus un risinājumus, kā pensionāri tiks atbalstīti un kā viņiem tiks kompensēts pārtikas, medikamentu un komunālo pakalpojumu cenu kāpums. Diemžēl līdz šīm brīdim ne premjers, ne labklājības ministrs nav nācis klajā ar šādu piedāvājumu.Inflācija sasniedz rekordlielumus, bet valdība nodarbojas ar galma intrigām, nevis meklē risinājumus, kā mums sagatavoties smagai ziemai», — uzskata Andrejs Klementjevs, Saeimas „Saskaņas” frakcijas deputāts.

Saeimas “Saskaņas” frakcija ir sagatavojusi un iesniegusi izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, piedāvājot pensijas indeksēt divreiz gadā. Šo likumprojektu Saeima skatīs ceturtdien, 26.maijā.

Iesniegtajā likumprojektā paredzēts, ka pensiju indeksācijai jānotiek 1. septembrī un 1.aprīlī, ja vidējais patēriņa cenu līmenis laika periodā no iepriekšējā gada 1. augusta līdz kārtējā gada 31.janvārim ir vienāds vai lielāks par 5 procentiem.

“Mēs uzskatām, ka šis lēmums ir jāpieņem nekavējoties.Rudenī ekonomiskā situācija vēl vairāk pasliktināsies, un pēc vēlēšanām jaunajai Saeimai un jaunajai valdībai vajadzētu būt skaidram un konkrētam rīcības plānam sociālajā jomā.Gribu uzsvērt, ka šodien esam situācijā, kad jārunā nevis par palīdzību, bet gan par kompensācijām Latvijas iedzīvotājiem par cenu kāpumu gandrīz visām precēm un pakalpojumiem,” norādīja Andrejs Klementjevs.